субота, 28 листопада 2015 р.

«Нестихаючий біль України»
Голодомор – не просто біль і рана. Це – чорна діра нашої історії, яка могла безповоротно поглинути не тільки Україну, але й будь-яку надію на життя. Цей безпрецедентний за своїм катівським розмахом злочин сталінщини завдав Україні найтяжчих втрат, коштував нації мільйон людських життів. У пік Голодомору в Україні щодоби помирало 25 тисяч людей. Ми повинні знати кожен факт, кожен наказ, кожне ім’я – від жертви до вбивць.2008 рік в Україні оголошений Роком пам’яті жертв Голодомору.
                  28 листопада  вшановуючи пам'ять мільйонів громадян, які стали жертвами Голодомору 1932 – 1933 років в нашій бібліотеці оформлено бібліографічний огляд літератури «Голодомор мовою фактів» для учнів 5-9класів ,де репрезентовано спогади і роздуми окремих свідків тих трагічних подій, документи із розсекречених архівів, коментарі та огляди науковців-дослідників голодомору, матеріали наукових конференцій.  Також відвідувачі переглянули відео-презентацію «Сумні дзвони 33-го».





пʼятниця, 27 листопада 2015 р.

«Бібліоняня» в Уланові

 Наша бібліотека запровадила одну із нових форм бібліотечної роботи, як «Бібліоняня»  за допомогою цього заходу  бібліотека до себе залучає як дітей, так і їх батьків. Адже тут вони зможуть не тільки читати, а й спілкуватися за інтересами. Так у нашій професії "бібліотекар" з'явилася іще одна професія "бібліоняня", яка і догляне, і покаже, навчить компьютерним іграм, розважить настільними іграми і покаже цікаву книгу. Це не просто добра справа, перш  за все  - це допомога  батькам. У кожного з нас бувають справи,  які не можна відкласти, тому  мами можуть привести своїх малюків і залишити в бібліотеці на годину-півтори, доки сходять на ринок чи в торгівельний центр.  От і сьогодні до нашої бібліотеки завітали найменшенькі відвідувачі. Це майбутні читачі!.



 

субота, 21 листопада 2015 р.

«Україна – територія гідності і свободи».

21 листопада в стінах нашої бібліотеки пройшов  конкурс дитячого малюнка «Україна – територія гідності і свободи» з  метою  вшанувати патріотизм і мужність громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року-лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору, прищеплювати любов до Батьківщини, зберегти та донести до учнів об’єктивну інформацію про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, розвивати бажання стати гідними громадянами України. В конкурсі прийняли участь учні 2-4 кл. та учні 5-9 кл.

четвер, 19 листопада 2015 р.

«Діти планети Земля»
20 листопада - Всесвітній день дитини. Конвенція ООН про  права  дитини, яка є основним документом, що визначає правові стандарти у сфері захисту  прав  дитини, була ратифікована  Україною  ще 27 лютого 1991 року і набула чинності 27 вересня 1991 року.
19 листопада до Всесвітнього дня дитини в Уланівській бібліотеці відбулося свято «Діти планети Земля». На свято завітала дітвора молодших класів. Працівники бібліотеки  підготували для маленьких читайликів стенд  «Знай свої права, дитино!».  Під час проведення казково-правознавчої вікторині «Чи добре ти знаєш казкових героїв» в легкій, доступній для сприйняття  манері спілкування, діти знайомились та відповідали на запитання про права казкових героїв та знайомились з своїми правами. В країні книжок величезну зацікавленість у хлопчиків і дівчаток викликала книжкова добірка українських народних казок та казок народів світу. Свято закінчилось на піднесеній ноті.





вівторок, 10 листопада 2015 р.

 «До мови доторкнімось серцем»

               10 листопада у день вшанування памяті Преподобного Нестора-літописця українська культурна громадськість відзначає День української писемності і мови. Уланівська бібліотека  представила  читачам виставку плакатів «До мови доторкнімось серцем». Це добірка робіт Загородньої Яни учениці 8 – го класу . Кожен плакат — це бачення мовного питання окремої молодої людини. Вони яскраві, правдиві, сміливі, актуальні і закликають любити українську мову, читати, писати, слухати, дивитись, жити і дихати українською.

четвер, 5 листопада 2015 р.

«Збережемо у віках рідну мову».
Сьогодні український народ живе у час, коли відбуваються процеси пробудження національної самосвідомості, підняття національного духу, коли благодатна хвиля патріотизму і боротьби за вільну, незалежну батьківщину сягнула небаченої висоти. Разом з цим нарешті прийшло усвідомлення значення української мови як серця народу, як його коріння, запоруки світлого завтра.

      5 листопада напередодні  відзначення Дня української писемності та мови у нашій бібліотеці влаштовано виставку словників, довідників з української мови «Українська мова – мова єднання». Мета заходу  Ознайомити учнів з виникненням писемності; показати красу і багатство мови, довести, що рідна мова – це духовна святиня. Сприяти розширенню словникового запасу школярів, розвиткові творчих здібностей. Бажанню берегти свою національну культуру. Розвивати почуття національної гідності. Виховувати любов до національних традицій, народної мудрості, до краси і гармонії рідного слова.  Були представлені книги, що спонукають дитину до читання і розуміння основних правил писемності, орфографічні, тематичні, тлумачні, етимологічні та інші словники. Протягом дня читачі мали змогу ознайомитись із запропонованою літературою.   Супроводжуючи юного читача у чарівний світ літератури,   Завбібліотекою Павлюк І. Л. провела бібліотечний урок для учнів 4-х класів  «Слово наше — слово українське»