пʼятниця, 9 червня 2017 р.

«Країна, де сходить сонце».
 У рамках святкування «Року Японії в Україні», 9 червня  до затишної  зали нашої бібліотеки завітали учні 5-7 кл., які відпочивають в літньому пришкільному таборі на   годину пізнань і відкриттів  під назвою «Цікаві факти про Японію» . Бібліотекарі ознайомили присутніх з народною та державною символікою Японії, із самобутньою японською культурою, історичною спадщиною та сьогоденням японської держави.

Всім  сподобалась цікава та пізнавальна екскурсія по Японії , про що свідчили слова вдячності від наших маленьких користувачів.

четвер, 1 червня 2017 р.

“Сонцю і квітам всміхаются діти”

В перший день літа, 1 червня Уланівська сільська бібліотека запросила найменших читачів бібліотеки на   свято «Країна дитинства», присвячене Дню Захисту Дітей. У цей день на школярів чекало безліч різноманітніх  розважальних конкурсів.  Діти активно спілкувалися під час години-діалогу «Про права та обов’язки дітей», грали в ігри, відгадували загадки, розв’язували інтелектуальні задачі, розшифровували таємниці лабіринту.
Учні із задоволенням приймали участь та отримали масу позитивних емоцій та вражень.

 






середа, 31 травня 2017 р.

«Бібліотека за здоровий спосіб життя».


         31 травня Церква Адвентистів Сьомого Дня під керівництвом пастора Кумчака Михайла Петровича провели свято здоров’я для дітей 1 - 9 класів. В рамках відзначення дня боротьби з тютюнопалінням до цього заходу долучилась Уланівська сільська бібліотека під акцією: «Бібліотека за здоровий спосіб життя».
         Працівники бібліотеки розповіли молодому поколінню  про шкідливість тютюнопаління, про негативний вплив тютюнового диму та шкідливих звичок в цілому на організм людини.
 
 






субота, 27 травня 2017 р.

Уланівському храму – 240 років

       Благодатною силою Христа церква живе і міцніє крізь століття. З покоління в покоління передається справ­жній скарб - молитва до Бога, яка кріпить віру людини, дух і тіло, допомагає вистояти в скрутну хвилину. 
       25 травня, у день свята Вознесіння Господнього, Святиня села, Уланівський старовинний храм на честь Вознесіння Господнього, святкував своє 240 – річчя. Парафію Вознесіння Господнього відвідав митрополит Вінницький і Барський Симеон. Його Високопреосвященству співслужили священики Хмільницького району, духовенство м. Вінниці та гості у священному сані. Архіпастир подарував громаді ікону "Достойно єсть".
       З нагоди ювілею храму 27 травня в Уланівській сільській бібліотеці пройшла година духовності під назвою «Духовна святиня»  
Бібліотекар Марина Городинська розповіла дітям цікаву розповідь про історію с. Уланів та Свято – Вознесенського храму.  
       Юні учасники декламували релігійні вірші сучасних поетів. Щирі дитячі голоси, що  виливали любов до Бога з самого серця, не залишили нікого байдужими.

 









середа, 24 травня 2017 р.

«Творці слов’янської писемності»

     З метою виховання у дітей любові до рідної землі, до рідної мови, до її носія – українського народу, до держави Україна, до народних традицій, пісень та обрядів, формувати переконаність у нетлінності духовних скарбів народу, 24 травня, бібліотекарі Уланівської сільської бібліотеки провели Усний журнал під назвою:  «Творці слов’янської писемності» до Дня слов’янської писемності і культури для учнів: 5-6 кл., який складався із 3 сторінок;
1.«Мандрівка у Країну писемності» (З істрії виникнення писемності).
2.«Життя та діяльність братів – просвітителів Кирила та Мефодія, які створили першу абетку слов'ян».
3.«Українська мова серед східнослов"янських мов».
    Юні читачі декламували проникливі поезії про рідну мову, її красу .
    До уваги присутніх було презентовано книжкову виставку «Дорогами тисячоліть: про що розповідали письмена», сторінки якого розповідають про історію виникнення слов'янської писемності, про Святих Рівноапостольних братів Кирила і Мефодія, які принесли на слов'янську землю писемність та долучили багатомільйонні слов'янські народи до світової цивілізації, світової культури, створили життєдайне джерело для розвитку рідної для кожного з нас - української мови.







четвер, 18 травня 2017 р.

«ЧАРІВНА КРАСА ВИШИВАНКИ»

         Українську вишивку називають «молитвою без слів», а сорочка- вишиванка – є головним оберегом людини.
         Сьогодні 18 травня в День Вишиванки до нашої бібліотеки завітала місцева жителька, майстриня - Галина Жиляк, яка принесли свої  родинні реліквії – вишиті сорочки, національне вбрання своїх предків. Майстриня з радістю поділилася власними знаннями й досвідом, ознайомила  з різними стилями української вишивки, в основі яких використовує такі мотиви, як «виноград», «хміль», «дубові листи», «барвінок» тощо.
        «Святе покривання, яке найближче до тіла - каже Галина: - це, звісно, своя сорочка. В українців є такий вислів: «Народитися в сорочці» - бути щасливим у житті. Тому сорочка - це не лише частина нашого гардеробу, а певна закодована сукупність сорока божественних енергій, що творять довершену та гармонійну долю людини.»




середа, 10 травня 2017 р.

«Вічна  Вам  шана і слава, солдати  Перемоги»

        З кожним роком віддаляє нас історія від часів війни. Та ми не маємо морального права забувати тих, хто поліг на фронтах Другої світової війни (1939)-1945рр., загинув від тортур у нацистській неволі та намагався вижити і боротися на окупованій землі, хто здобував Велику Перемогу.
       У рамках відзначення 72-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 72-ї річниці завершення Другої світової війни 10 травня в Уланівській сільській бібліотеці відбулася година пам’яті під назвою «У граніті, бронзі, у серцях», та підготовлена книжкова виставка «Перемога в серцях поколінь», на якій представлені матеріали, які розкривають історичну правду  про переможні та трагічні дні війни, змальовують образи учасників воєнних дій.
     Із вступним словом про історичне значення святкування 8 травня – Дня пам’яті та примирення і 9 травня – Дня перемоги над фашизмом розпочала захід  бібліотекар М. Р. Городинська. Ведуча розповіла про важливі події часів Великої Вітчизняної війни.
     Пронизливо, до глибини душі декламували  вихованці літературного об’єднання «Світоч» Юля Голубенко, Таня Швець, Валерія Присяжнюк, Даша Гончарова та Настя Попик добірку віршів місцевої поетеси С.Е.Гаврилової  про Другу світову війну та героїзм бійців на сході України.
      З трепетом та біллю в душі присутні старшого покоління ділилися спогадами про своє дитинство, розповідали про жахи війни,проілюстрували світлини воєнних часів своїх рідних, хто бачив війну власними очима, закликали молоде покоління добре навчатися і вирости гідними громадянами своєї держави.
      Захід завершився хвилиною мовчання, було вшановано пам'ять полеглих у війні солдат-односельчан.










четвер, 16 березня 2017 р.

«В калейдоскопі яскравих сторінок»
      З метою ознайомлення  дітей з періодичними виданнями ,  формувати у них читацьку самостійність , збагатити словниковий запас, виховувати  бережливе ставлення до газет та журналів, 16 березня  в затишній залі нашої бібліотеки пройшла інформаційна година під назвою: «В калейдоскопі яскравих сторінок» для учнів 4 –го класу. Бібліотекарі ознайомили присутніх з історією виникнення періодичних видань.  Діти дізнались, що поряд із книгами  в бібліотеці живуть багато газет і журналів, на  сторінках яких багато цікавих, пізнавальних, захоплюючих розповідей, оповідань, віршів, які допоможуть  змістовно і весело провести дозвілля, навчать робити цікаві речі, запропонують багато подорожей, конкурсів, вікторин. Разом з тим, дітвора  виявила не лише уважність та кмітливість, а й неабияку обізнаність у дитячих журналах та газетах, та з успіхом розгадували журнальні кросворди, читали вірші та оповідання.
 

 

середа, 15 березня 2017 р.


На веселих струнах
Сьогодні, 15 березня до нашої бібліотеки завітав усім відомий на Вінниччині поет і поборник українського слова Євген Козюк, який подарував бібліотечній скарбничці  черговий збірник усмішок і веселих бувальщин під назвою «Смішинки з чеснівецької торбинки». Читачі, які познайомляться з цією книгою ,отримають справжнє задоволення. Це невигадані історії ,фольклорні записи, анекдоти,оповідки,бувальщини,веселі та сумні історії з життя, побуту людей Поділля. Автор почув та записав їх у селі Чеснівка  Хмельницького району. Отож, запрошуємо до нашої бібліотеки ознайомитися з веселиками.



пʼятниця, 10 березня 2017 р.


 Шевченківські читання “ Шануємо Кобзаря”.

        Щороку з приходом весни оживає з новою силою слово нашого пророка – Тараса Шевченка. В ці перші весняні дні вся Україна згадує свого Тараса.10 березня біля пам’ятника Кобзареві  працівники Уланівської сільської бібліотеки організували та  провели флешмоб   “Шевченківські читання” , приурочений  203 річниці від дня народження Т. Г. Шевченка. Бібліотекар Марина Городинська ознайомила учасників заходу зі збіркою «Кобзар», а  юні читачі натхненно декламували вірші Тараса Шевченка.


 




четвер, 9 березня 2017 р.


“Стежками творчості генія”

          З метою вшанування    великого сина українського  народу – Т.Г.Шевченка, вивчення і популяризації спадщини Великого Кобзаря та ознайомлення  учнів  з   творами,  які присвячені  Т.Г.Шевченку, 9 березня Уланівська сільська бібліотека  підготувала та  провела літературно-поетичну годину "Іду з дитинства до Тараса" для учнів 5-6 класів. Під час заходу діти дізналися не лише про життєвий та творчий шлях поета, але й багато цікавого про  видання "Кобзаря", які зберігаються у фонді  бібліотеки. Учні читали вірші славетного Кобзаря, «Мені тринадцятий минало», «Заповіт» «Якби мені, мамо…»,  “Послужи ж, моє ти слово, молодій ще силі…”, “І мене в сім'ї великій та уривок з поеми «Титарівна».  З великим задоволенням діти переглянули книги тематичної виставки під назвою «Шевченко: нетлінне слово кобзаря», на якій представлені репродукції художніх творів поета. 

вівторок, 21 лютого 2017 р.


"Пізнаймо в серці рідне слово".

             Міжнародний день рідної мови був заснований з метою сприяння багатому культурному та мовному різноманіттю. Свято запроваджено у 1999 році на 30-й сесії Генеральної конференції Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури.
         21 лютого в  Міжнародний день  рідної мови, Уланівська сільська бібліотека   запросила на годину поезії, яка проходила під назвою"Пізнаймо в серці рідне слово" вихованців літературного об’єднання «Світоч» . Бібліотекар М. Городинська розповіла  юним мовознавцям про  історію виникнення і становлення української літературної мови, її значення, збереження та роль мови в житті кожної людини, про  визначне місце української мови серед інших слов’янських  мов,  ознайомила з новими іменами в українській літературі. На зустрічі звучали вірші про рідну мову, про її велич та могутність.




субота, 18 лютого 2017 р.

” Тернистий шлях до Європи ”
        До дня вшанування трагічних подій на Майдані, 18- лютого в Уланівській сільській бібліотеці в пам’ять про загиблих, за майбутнє України бібліотекарі І.Л.Павлюк та М.Р.Городинська  підготували та провели для учнів 5- 6 кл. годину мужності під назвою «Небесна Сотня – Герої нашого часу»,  під час якої був переглянутий документальний фільм «Небесна Сотня Євромайдану – герої не вмирають». Зі сльозами на очах діти дізнались  про  історію тих  трагічних подій, про молодих 18-ти річних юнаків та дорослих чоловіків - Героїв України, котрі  не жаліючи свого життя виборювали свободу рідної землі.
     Особливо зворушливо звучала з дитячих  вуст патріотична поезія: «Молюся за Тебе моя Україно», «Майдан… з Героями іде прощання…»   у виконанні Соні Шолохової та Олі Зублевич , діти читали з болем в душі і в серці.








середа, 15 лютого 2017 р.

Відлуння Афганського болю».
      15 лютого 2017 року виповнюється 28-ма річниця виведення радянських військ з Афганістану.
      Цього дня, з метою вшанування громадян, які виконували військовий обов’язок на території інших держав, в нашій бібліотеці пройшла акція «Напиши лист ветерану – афганцю», до якої долучилися учні 5-6 класів. Учні відвідали вдома ветеранів афганської війни , привітали їх зі святом та вручили їм листівки, які власноруч виготовили на мастер – клас під назвою "Болить душа, серце пам'ятає...", який пройшов в бібліотеці 14 лютого .
З великим болем в душі та серці діти переглянули документальний фільм «Останній солдат. Афганістан» про афганську війну, вшанували пам’ять тих, хто поліг в Афганських ущелинах, схиливши голови у скорботній хвилині мовчання.





вівторок, 14 лютого 2017 р.

“Ти без мене – не ти, я без тебе – не я!”
 
        День Cвятого Валентина – свято закоханих – відзначається 14 лютого в Європі з XIII століття, в США – з 1777 року, У нас – з початку 1990-х років.
       З приводу цього існує чимало красивих легенд. Відома легенда з часів Римської імперії про єпископа Валентина, який був покараний за те, що всупереч імператорському наказу вінчав римських легіонерів із їхніми коханими.
        Цього дня до затишної зали нашої бібліотеки завітали учні 5-6 класів. Діти прийняли участь у вікторині під назвою“Ти без мене – не ти, я без тебе – не я!” . Вони пригадували народні прислів’я та приказки, пісні про кохання та легенди і бувальщини пов’язані з Днем Святого Валентина. Цікавою пройшла  акція "Я + ТИ" ,  під час якої діти виготовляли валентинки зі словами привітань і вдячності та дарували їх всім читачам, які в цей день завітали до бібліотек. Кожен бажав як найкраще проявити себе, показати свої вміння.