середа, 31 травня 2017 р.

«Бібліотека за здоровий спосіб життя».


         31 травня Церква Адвентистів Сьомого Дня під керівництвом пастора Кумчака Михайла Петровича провели свято здоров’я для дітей 1 - 9 класів. В рамках відзначення дня боротьби з тютюнопалінням до цього заходу долучилась Уланівська сільська бібліотека під акцією: «Бібліотека за здоровий спосіб життя».
         Працівники бібліотеки розповіли молодому поколінню  про шкідливість тютюнопаління, про негативний вплив тютюнового диму та шкідливих звичок в цілому на організм людини.
 
 






субота, 27 травня 2017 р.

Уланівському храму – 240 років

       Благодатною силою Христа церква живе і міцніє крізь століття. З покоління в покоління передається справ­жній скарб - молитва до Бога, яка кріпить віру людини, дух і тіло, допомагає вистояти в скрутну хвилину. 
       25 травня, у день свята Вознесіння Господнього, Святиня села, Уланівський старовинний храм на честь Вознесіння Господнього, святкував своє 240 – річчя. Парафію Вознесіння Господнього відвідав митрополит Вінницький і Барський Симеон. Його Високопреосвященству співслужили священики Хмільницького району, духовенство м. Вінниці та гості у священному сані. Архіпастир подарував громаді ікону "Достойно єсть".
       З нагоди ювілею храму 27 травня в Уланівській сільській бібліотеці пройшла година духовності під назвою «Духовна святиня»  
Бібліотекар Марина Городинська розповіла дітям цікаву розповідь про історію с. Уланів та Свято – Вознесенського храму.  
       Юні учасники декламували релігійні вірші сучасних поетів. Щирі дитячі голоси, що  виливали любов до Бога з самого серця, не залишили нікого байдужими.

 









середа, 24 травня 2017 р.

«Творці слов’янської писемності»

     З метою виховання у дітей любові до рідної землі, до рідної мови, до її носія – українського народу, до держави Україна, до народних традицій, пісень та обрядів, формувати переконаність у нетлінності духовних скарбів народу, 24 травня, бібліотекарі Уланівської сільської бібліотеки провели Усний журнал під назвою:  «Творці слов’янської писемності» до Дня слов’янської писемності і культури для учнів: 5-6 кл., який складався із 3 сторінок;
1.«Мандрівка у Країну писемності» (З істрії виникнення писемності).
2.«Життя та діяльність братів – просвітителів Кирила та Мефодія, які створили першу абетку слов'ян».
3.«Українська мова серед східнослов"янських мов».
    Юні читачі декламували проникливі поезії про рідну мову, її красу .
    До уваги присутніх було презентовано книжкову виставку «Дорогами тисячоліть: про що розповідали письмена», сторінки якого розповідають про історію виникнення слов'янської писемності, про Святих Рівноапостольних братів Кирила і Мефодія, які принесли на слов'янську землю писемність та долучили багатомільйонні слов'янські народи до світової цивілізації, світової культури, створили життєдайне джерело для розвитку рідної для кожного з нас - української мови.







четвер, 18 травня 2017 р.

«ЧАРІВНА КРАСА ВИШИВАНКИ»

         Українську вишивку називають «молитвою без слів», а сорочка- вишиванка – є головним оберегом людини.
         Сьогодні 18 травня в День Вишиванки до нашої бібліотеки завітала місцева жителька, майстриня - Галина Жиляк, яка принесли свої  родинні реліквії – вишиті сорочки, національне вбрання своїх предків. Майстриня з радістю поділилася власними знаннями й досвідом, ознайомила  з різними стилями української вишивки, в основі яких використовує такі мотиви, як «виноград», «хміль», «дубові листи», «барвінок» тощо.
        «Святе покривання, яке найближче до тіла - каже Галина: - це, звісно, своя сорочка. В українців є такий вислів: «Народитися в сорочці» - бути щасливим у житті. Тому сорочка - це не лише частина нашого гардеробу, а певна закодована сукупність сорока божественних енергій, що творять довершену та гармонійну долю людини.»




середа, 10 травня 2017 р.

«Вічна  Вам  шана і слава, солдати  Перемоги»

        З кожним роком віддаляє нас історія від часів війни. Та ми не маємо морального права забувати тих, хто поліг на фронтах Другої світової війни (1939)-1945рр., загинув від тортур у нацистській неволі та намагався вижити і боротися на окупованій землі, хто здобував Велику Перемогу.
       У рамках відзначення 72-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 72-ї річниці завершення Другої світової війни 10 травня в Уланівській сільській бібліотеці відбулася година пам’яті під назвою «У граніті, бронзі, у серцях», та підготовлена книжкова виставка «Перемога в серцях поколінь», на якій представлені матеріали, які розкривають історичну правду  про переможні та трагічні дні війни, змальовують образи учасників воєнних дій.
     Із вступним словом про історичне значення святкування 8 травня – Дня пам’яті та примирення і 9 травня – Дня перемоги над фашизмом розпочала захід  бібліотекар М. Р. Городинська. Ведуча розповіла про важливі події часів Великої Вітчизняної війни.
     Пронизливо, до глибини душі декламували  вихованці літературного об’єднання «Світоч» Юля Голубенко, Таня Швець, Валерія Присяжнюк, Даша Гончарова та Настя Попик добірку віршів місцевої поетеси С.Е.Гаврилової  про Другу світову війну та героїзм бійців на сході України.
      З трепетом та біллю в душі присутні старшого покоління ділилися спогадами про своє дитинство, розповідали про жахи війни,проілюстрували світлини воєнних часів своїх рідних, хто бачив війну власними очима, закликали молоде покоління добре навчатися і вирости гідними громадянами своєї держави.
      Захід завершився хвилиною мовчання, було вшановано пам'ять полеглих у війні солдат-односельчан.