субота, 30 травня 2015 р.

«Хай завжди буде сонце!»
До Міжнародного дня захисту дітей наша бібліотека організувала  конкурс дитячого малюнка «Хай завжди буде сонце!». Учасники конкурсу представили 15 своїх робіт. Це малюнки дітей віком від 10 до 16 років , які виконані у різних техніках. Проведення такого конкурсу надає можливість розвитку творчих здібностей наших дітей.





пʼятниця, 15 травня 2015 р.

Презентація нової збірки Світлани Гаврилової «Плине швидко так ріка життя»
   15 травня  в Уланівському Будинку культури відбулася презентація нової збірки Світлани Гаврилової «Плине швидко так ріка життя». В залі зібралося багато глядачів та поціновувачів поезії. Серед них: сільський голова Голубенко С. І., герой соціалістичної праці, почесний громадянин Уланівської територіальної громади Вільчинський В.Т., завідуюча читальний залом Хмільницької районної бібліотеки Бабій М.Р., бібліотекарі Уланівської сільської бібліотеки. Творчі колективи Уланівського Будинку культури, друзі та шанувальники.
  Учасники літературно-мистецького об’єднання «Світоч» декламували вірші в які вкладали свою ще маленьку, але щиру душу, адже вірші присвячені військовим діям на сході України не можуть залишити байдужими нікого.
   Звучали  нові пісні  на слова Світлани Єдуардівни та музику Андрія Бохнюка у виконанні вокального ансамблю «Подільські роси».  Зі словами подяки виступив сільський голова, зав бібліотекою Павлюк Інна Леонідівна, Надія Томчук. Бібліотечні працівники підготували книжкову виставку"Її поезія проходить через душу" Друзі та шанувальники вітали та дякували Світлані Едуардівні. Все було емоційно, було багато квітів та сліз. Вже традиційно авторка дарувала присутнім книги із авторським побажанням для кожного читача.








вівторок, 12 травня 2015 р.

Краєзнавчі нотатки Євгена Козюка
12 травня до Уланівської сільської бібліотеки  завітав  Є.І.Козюк – агроном за професією,журналіст, краєзнавець, громадський діяч, поет за покликом душі та, головне, патріот рідної Батьківщини.
       Євген Іванович є найбільш глибоким і послідовним дослідником історії с. Чеснівка. Його перу належить книга «Чеснівка: історія та сьогодення», яку подарував читачам нашої бібліотеки. В цій книзі використані архівні джерела та чисельні спогади старожилів села Чеснівка.
Запрошуємо в читальну залу бібліотеки


субота, 9 травня 2015 р.

"Від Перемоги до Перемоги".
Ніхто не забутий, ніщо не забуте!.. «…Пам’ять війни – це пам’ять серця. ЇЇ сувора правда залишається з нами як уособлення безприкладної мужності, патріотизму, тяжкої праці та вічної скорботи за тими, хто поклав на вівтар Перемоги найдорожче – життя. Цю пам’ять несуть крізь роки все нові покоління, схиляючись у шані перед своїми батьками і дідами, солдатами Другої світової – живими і полеглими».
9 травня о 10 годині ранку  жителі села  Уланів зібралися біля пам’ятника Меморіалу слави де  відбувся мітинг-реквієм «День пам’яті та скорботи» з нагоди   70-тої річниці Перемоги над нацизмом у Європі, День пам’яті та примирення, День Перемоги та 70-тої річниці завершення Другої світової війни.
Сільський голова Голубенко С. І. звернувся до присутніх ветеранів та учасників мітингу із словами, що торкалися тих страшних подій, що стали для одних сторінкою з підручника по історії, для інших – історією, яку люблять слухати, якою надихаються. А для інших – живою картиною смерті, болю, страждання і незламного духу, мужності і непохитної віри у перемогу в правому ділі, яке дало світу вічних героїв і приклад їхнього подвигу. Подякував ветеранам за високий зразок мужності, сили духу, самопожертви, тяжкої ратної праці.
Ведучі заходу перегорнули сторінки Книги пам’яті, назвавши учасників та загиблих під час бойових дій жителів села.
Хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих у 1939-45 роках.   У багатьох уланівчан на одязі був прикріплений символ примирення - квітка червоного маку. Після мітингу люди поклали квіти до могили невідомого солдата.






пʼятниця, 8 травня 2015 р.

День пам’яті та примирення
             8 травня Хмільницьким краєм пройшов марш Миру за маршрутом  Хмільник – Кропивна – Уланів – Широка Гребля – Хмільник.   О 10 годині ранку  жителі села  Уланів зібралися біля пам’ятника Меморіалу слави. Перед присутніми  виступив голова РДА Будкевич Є.В.,голова райради Чмелюк В.Ф.,  міський голова Василь Пилипович  Грушко, сільський голова Глубенко С.І. та доктор історичних наук,професор,завідувач кафедри журналістики Вінницького педагогічного університету, академік  Академії історичних наук України Сергій Дмитрович Гальчак, який  навів ґрунтовні історичні факти про другу світову війну. Звучали пісенні мелодії воєнних років творчих колективів, учасники літературно-мистецького об’єднання «Світоч» читали вірші місцевої жительки Гаврилової С.Е. , які діють при Уланівському будинку культури.

            


четвер, 7 травня 2015 р.







«Нам заповідана мужність»

Напередодні 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у ІІ Світовій війні 07.05.2015р. В Уланівській ЗОШ І-ІІІ ст. відбувся фестиваль військової пісні «Нам заповідана мужність», а в нашій бібліотеці підготовлена презентація книжкової виставки «Пам’ятаємо!Перемагаємо!»  В цей день учні, вчителі зібралися разом, щоб згадати героїв-визволителів, вклонитися їх подвигу, згадати словами подяки тих, хто живий, і тих, хто пішов, своїм життям показавши приклад великого служіння Вітчизні, миру і добру. Як звісточки з фронту, пролунали проникливі  пісні про війну «Журавлі», «Ах, война», «Мальви», «Катюша» і т. д. у виконанні учнів старших класів. Пісня «Смуглянка» прозвучала в перекладі українською мовою. Не менш проникливо, душевно і з любов’ю пролунали вірші про війну місцевої поетеси С. Гаврилової у виконанні учениці 8-го кл. Швець Т. По закінченні заходу всі присутні  вшанували пам'ять про загиблих хвилиною мовчання та поклали квіти до пам'ятника загиблим воїнам.

вівторок, 5 травня 2015 р.

Тренінгові навчання для сільських бібліотекарів з електронної звітності.
 5 травня 2015 року працівники Уланівської сільської бібліотеки проходили навчання з питань "Електронна система моніторінгу базової мережі публічних бібліотек України". (ЕСМаР) в Інтернет – центрі Хмільницької районної бібліотеки для дорослих..Яка створена для збору, зберігання та обробки даних, які надаються бібілотеками України за визначеним переліком показників.