четвер, 29 вересня 2016 р.

«Бабин Яр: історія, пам’ять»
29 вересня минає 75 років від трагічної дати початку розстрілів євреїв в урочищі Бабин Яр – злочину, що став символом Голокосту на теренах України.
         В цей день наша бібліотека  запросила  уланівських підлітків до читальної зали , де була проведена година пам’яті під назвою «Бабин Яр: історія, пам’ять» ,яку розпочали бібліотекарі  з  презентації книги Анатолія Кузнєцова «Бабин Яр» , щоб познайомити присутніх  з однією з найтрагічніших сторінок в історії нашої Батьківщини — вересневими подіями 1941 року у Бабинім Яру, розповісти про людей, які виявили героїзм, велич духу, рятуючи євреїв від загибелі під час німецької окупації Києва 1941-1943рр. З метою  виховати у молодого покоління  високе почуття патріотизму. Про ці страшні події читала   у своїх віршах «Бабин Яр», «Цього забути неможливо» місцева поетеса С.Е.Гаврилова, яка була запрошена на захід. Звучали поетичні рядки  «Реквієм» Д. Павличка, Є. Явтушенка «Бабин Яр» та  Марти Тарнавської – “В житті моєму теж був Бабин Яр…” у виконанні Попик Насті та Швець Тані.
 




середа, 28 вересня 2016 р.


«Сторінки великого життя»,
Михайло Грушевський — це вчений світового рівня, творча спадщина якого близько двох тисяч праць з історії, історіографії, соціології, літератури, етнографії, археології, фольклору. Він показав, що еволюція людства, попри всі складнощі, має тенденцію до встановлення справедливого демократичного ладу. Влада у державі має належати особам, обраним народом на демократичних засадах, працювати для народу, спиратися на волю його більшості. Очоливши Центральну Раду, він був глибоко переконаний, що нова українська державність має базуватися на принципах демократії і закону. Своєю працею М. Грушевський закладав міцні підвалини української державності. 
          Ось основні тези історичного досьє відомого діяча Михайла  Грушевського, яке представила для учнів старших класів бібліотекар М.Р.Городинська   в затишній залі Уланівської сільської бібліотеки, під час проведення 28 вересня  історичної години під назвою «Творча спадщина Михайла Грушевського: минуле і сучасне», до 150 - річчя від дня народження М.Грушевського.

 Присутні, також ознайомились  з книжковою виставкою «М.Грушевський – великий син українського народу», на якій представлені історичні  надбанням вченого-історика:  багатотомним виданням «Твори», працями «Ілюстрована історія України з додатками та доповненнями», «Історія України», «Про старі часи на Україні», «Як жив український народ», «Про батька козацького Богдана Хмельницького», «На порозі Нової України», «Новий період історії України», «Хто такі українці і чого вони хочуть».



 

четвер, 22 вересня 2016 р.

«Слава вам, герої-партизани».
22 вересня на державному рівні відзначається День партизанської слави. З метою вшанування подвигу партизанів і підпільників у роки Великої Вітчизняної війни 22 вересня  в Уланівській сільській бібліотеці  до Дня партизанської слави   відбулася віртуальна  подорож  «Бойовими партизанськими дорогами» , де присутні  ознайомили з відео – фільмами про розгортання партизанського руху в Україні у 1941-1945 рр. .


середа, 21 вересня 2016 р.


«Цей чарівний світ – ми»
В 1982 році, в своїй резолюції Генеральна Асамблея ООН проголосила Міжнародний день миру ,як день глобального припинення вогню і відмови від насильства. С тих пір свято, яке відзначається 21 вересня, залучило мільйони людей, охопивши багато країн та регіонів. Цей день закликає людей не тільки замислитися про мир, а й зробити щось заради нього. У час, коли в нашій рідній Україні лунають постріли та проливається людська кров, цей день особливий.
З нагоди цього  свята, 21 вересня,  бібліотекарі Уланівської сільської бібліотеки  провели конкурс дитячих малюнків на асфальті «Цей чарівний світ – ми». Діти наввипередки вибирали  собі робочі площадки, групуючись, для виконання колективної роботи. Діти малювали «Голуб миру», яким хотіли  привернути  увагу усього світу, показати , що у важкий час, як ніколи важлива єдність і хай кожен з нас - крапля в океані, та разом ми зможемо подолати усі негаразди задля здійснення нашої спільної мрії – МИРУ В УКРАЇНІ!
 




четвер, 1 вересня 2016 р.


«Глибинь науки творча і жива».
Ось і закінчилося ще одне сповнене веселощів і радості літо, знову завітала до нас осінь. А разом з нею і  традиційне свято – День Знань. Адже цей знаменний день дарує нові зустрічі старим друзям, відкриває нові шляхи і народжує нові мрії.
До цієї дати в Уланівській сільській  бібліотеці була підготовлена книжкова виставка «Від букваря до енциклопедії», на якій представлені видання на допомогу навчанню, вихованню, дозвіллю та відпочинку дітей.
Велику зацікавленість у читачів бібліотеки викликала серія книг «Дитяча енциклопедія». Книги цієї серії стануть у нагоді кожному школяреві не лише у навчальному процесі, але й для різностороннього поглиблення знань, так як кожна книга висвітлює багато корисних та цікавих фактів, відповідає на багато запитань, які так люблять задавати діти.  І, звичайно ж, як завжди завзяті читачі мали змогу просто взяти книжки та журнали для читання вдома.