вівторок, 24 червня 2014 р.


                  «Мандрівка в глибину народних звичаїв». 

Народознавство є одним з найважливіших завдань всього нашого суспільства . Воно пов




язане з поверненням із забуття духовних надбань мудрих предків,     відновлення добрих традицій, свят. 17 червня в пришкільному таборі «Юність» відбулась презентація народознавчої виставки «Мандрівка в глибину народних звичаїв»,  з метою  вивчення та збереження  історії українського народу, народних традицій, оберегів ( вишитих рушників, хусток). Під час презентації присутнім учасники заходу  розповіли про хустку,рушник та звичаї українського народного побуту, пов'язані з ними, зачитали уривки творів та вірші. Пригадали та заспівали разом пісні про хустку та рушник. На виставці було представлено багато українських хусток і кожний бажаючий міг їх добре роздивитися і навіть приміряти.

      „Поезія – це завжди неповторність,якийсь                                 безсмертний дотик до душі”


             13 червня   «День поезії» був в цей день незвичний, до дітей пришкільного табору «Юність» завітала  талановита  жінка ,  місцева поетеса Гаврилова С.Е. зі своєю збіркою віршів «До твоєї долі доторкнутись»

. Діти із захопленням слухали розповіді письменниці про її перші проби пера, її вподобання на літературній ниві, вона наполегливо спонукала дітей на прояви творчості у різних її виявах. Відбулася задушевна розмова перед їх розкритими душами , одкровення про найголовніші наші цінності: духовні і моральні, поезії - про мир і любов. Майстриня слова вміло розповідала цікаві історії з гумором і так не хотілося прощатися ...  . Будь-яка зустріч залишає слід у душі людини, а зустріч з письменником особливо. У наші дні поруч з нами живе багато талановитих людей, серед них ті, хто пише книги як для дітей, так і дорослих. Мета даного заходу ознайомити дітей з сучасними письменниками рідного краю, адже діти повинні знати не тільки історію села, а й те, чим живе воно у даний час.
                                  «Світ дитячих мрій»
10 червня   у конкурсі дитячих малюнків на асфальті «Світ дитячих мрій», взяли участь діти пришкільного табору «Юність» місцевої загальноосвітньої школи . Вихованці з великим задоволенням прикрасили подвір'я школи кольоровими картинами. Особливу увагу у своїх творчих роботах діти приділяли яскравому літньому сонцю, квітам, посмішкам, державним символам України, миру та єдності в нашій країні. Малюнки були дуже цікаві, всі учасники отримали солодкі призи.


                                           "Ми всі талановиті"

Літо - це , перш за все канікули, пора ігор, веселощів, невимушеного спілкування, нових знайомств та пізнання нового. Талановиті діти – головний ресурс процвітання кожної нації.
Заглянемо в чарівний світ іграшок – світ  м’якої іграшки, чудових виробів – ляльок, звіряток, тваринок та  пташок, вироблених  рученятами маленьких майстрів  - гуртківців «Умілі рученята», який діє при нашій бібліотеці.
Саме,  7 червня   юні  умільці  завітали в пришкільний табір «Юність» Уланівської  ЗОШ І – ІІІ ст. зі своїми виробами на конкурс м’якої іграшки   "Ми всі талановиті". Свої роботи представили учениці 8 –го кл. Лисак Іра  та  Кожушко Аня .
Багато  чого  цікавого дізнались юні відвідувачі конкурсу. З захопленням розглядали присутні іграшки пошиті рученятами  дітлахів,  справжніх шедеврів народного мистецтва.   Дивлячись на ігришки, навіть припустити не можна, що вони виготовлені не на фабриці, а звичайними школярами разом з бібліотекарями.



         


В ХМІЛЬНИКУ НАВЧАЮТЬ МАЙБУТНІХ ПРАВОВИХ КОНСУЛЬТАНТІВ


6-7 червня в Хмільнику відбулося навчання для потенційних кандидатів на посаду правових консультантів. Участь в тренінгу взяли члени раніше сформованої групи, до якої увійшли вчителі історії та права, журналісти, громадські активісти та сільські бібліотекарі в тому числі і зав.бібліотекою Уланівської сільської бібліотеки Павллюк І.Л.
Під час навчання учасники тренінгу дізналися про концепцію розвитку прав людини, про основи держави та права, розібралися з структурою органів державної влади та місцевого самоврядування, а також ознайомилися з законами України «Про доступ до публічної інформації» та «Про звернення громадян».
Після закінчення навчальної програми її випускники зможуть працювати в своїх громадах правовими консультантами, отримуючи допомогу та консультації від Центру правової інформації та консультацій, який знаходиться в Хмільнику.
Навчання для майбутніх правових консультантів відбувається в рамках проекту «Створення системи безоплатної правової допомоги в Хмільницькому районі», який реалізує громадська організація «ПРАВО», за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».
Партнерами громадської організації «ПРАВО» в реалізації цього проекту виступає Хмільницька райдержадміністрація, Хмільницька районна рада, Хмільницьке міськрайонне управління юстиції, а також Хмільницька районна бібліотека для дорослих.




субота, 21 червня 2014 р.

«Книга мудру дасть пораду, книга розуму навчить».
Продзвенів  останній дзвоник. Закінчився ще один навчальний рік, а тепер - пора оздоровлюватись, відвідувати цікаві місця, збагачуватись духовно. Саме для цього у школах організовані оздоровчі пришкільні табори. В цей час на дітей чекають цікаві екскурсії.
Саме, 4 червня завітавши до нашої бібліотеки, до міста

Читайликів учні 1-Б кл. дізналися, що Книги — як люди, вночі  міцно сплять, а вранці разом зі школярами вирушають до школи, крокують з ними пліч-о-пліч  у країну знань. Коли ж діти відпочивають, книги допомагають їм у виборі нових ігор чи розваг. І в лісі не дадуть заблукати,  допоможуть знайти дорогу додому і завжди дадуть відповіді на кожне запитання.
Діти дізналися, що означає слово «бібліотека», коли з’явилися перші паперові книги і перша друкована книга, що таке «абонемент», «читальний зал», де розміщені книги. Дітям було цікаво і корисно дізнатись про важливу роль бібліотеки у житті людини.


          «Майбутнє належить дітям»
 Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей – прекрасне свято радості та одвічної надії. Адже саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань. Прагнемо, щоб вони росли здоровими та радісними, прославляли свої родини і рідний край.
31 травня  напередодні Міжнародного Дня захисту дітей, Уланівська сільська бібліотека відкрила свої двері  для дітей , де було проведено конкурс на кращий малюнок "Щедра талантами Уланівська земля ". Діти в бібліотеці малювали малюнки. Захищаючи свої малюнки діти розповідали якою б вони хотіли бачити свою країну. Кращими стали: Карпінська Оля, Загородня Яна. Ми щиро вітаємо всіх дітей, адже найкраща пора у житті людини - це дитинство, для якого характерні пустощі, розваги, відпочинок, отож бажаємо позитивного настрою, щирих усмішок і чудової сонячної погоди.


                      Поезія, що стала народною піснею.
Тарас Шевченко… Геній, мислитель, пророк. Людина незвичайної долі й незвичайного таланту, що здобула світову славу. Тарас Шевченко звеличив Україну, звеличив весь український народ.
Книгу "Кобзар" український народ поставив на першому місці серед духовних скарбів. Дивовижна доля цієї книги. Поезії, що входять до неї, писались то в мандрах, то в казематах, при світлі білих ночей Півночі та в пісках закаспійських пустель, на самоті.... "Кобзар" належить до найволелюбніших книг усіх часів, бо наскрізь сповнений прагненням волі. Кожен, хто відкриє томик "Кобзаря", відчує, що книгу цю написала людина, яка вистраждала свої відкриття, людина, яка піднеслась до вершин мудрості. "Кобзар" – книга невичерпна, книга на віки.
21 травня члени гуртка літературного слова, який діє при Уланівській сільській бібліотеці завітали до Сальницької ЗОШ І-ІІІ ст. на літературну зустріч  «Кобзар» – книга на віки»
приурочену до 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка.
Юні гуртківці: Карпінської  Анна, Мариніч Дмитро, Лєхов Сашко, Швець Тетяна, Остапенко Ваня та найменша учасниця учениці 1-го кл. Голубенко Юля натхненно і виразно читали свої улюблені вірші із славетного "Кобзаря». До уваги дітей були представлені власні вірші присвячені Т.Шевченку. " поетеси Гаврилової С. Е. з с. Уланів . Кожне слово звучало по особливому, торкалося душ глядачів та знаходило там відгук . Жоден з присутніх не залишився байдужим, дізнавшись багато нового про Тараса Шевченка як людину, поета, художника, громадського діяча.



 

пʼятниця, 20 червня 2014 р.

                       Напиши листа ветерану



До 69-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні Хмільницьким районним історичним музеєм та Хмільницькою районною бібліотекою для дорослих було оголошено акцію «Польова пошта». В якій взяли участь 222 учасники, серед них були читачі нашої бібліотеки, які охоче долучились написати листи вдячності ветеранам. Це - семирічна Голубенко Юля(наймолодша учасниця) , уч.5-го кл. Слободянюк Дмитро та студентка 5-го курсу Національного університету «Одеська юридична академія» Гричко Вікторія, яким було вручено ініціаторами цієї акції-подяки.



                       «Європа очима дітей»
Відзначення Дня Європи в Україні − це важливий крок у зміцненні самоідентифікації України як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи.
В травні європейські країни   святкують  День Європи. В цей день ми шануємо наші спільні цінності, спільну історію, те, що найголовніше – наше спільне майбутнє, це шлях, яким іде об’єднана Європа. Ми з її народами належимо до однієї цивілізації, поділяємо її цінності, поринаємо у красу і багатство  мов, традицій, звичаїв, духовність, культуру народів, пізнаємо їх багатогранність і глибину.
Ми, українці, живемо в самому серці Європи і відчуваємо себе її часткою. Україна обрала свій шлях у Європейську спільноту і бачить своє майбутнє в європейській інтеграції. В рамках Днів Європи в Уланівській сільській бібліотеці 15 травня проведено конкурс малюнку " Мандрує Європою". Дітям було цікаво дізнатися про нові країни, відкрити для себе напрочуд широкий, розмаїтний, яскравий образ світу, який відображений в малюнках.   



              «Дякуємо Вам за Перемогу».
 Велика Вітчизняна війна 1941-1945 років стала для України найтяжчим випробуванням за всю історію. Травневий день Перемоги. Саме  цей день в нашому селі  зібрав велику  кількість населення різного віку, люди прийшли вшанувати пам’ять полеглих у Великій Вітчизняній війні. Біля  меморіалу слави відбувся  мітинг-реквієм, урочисте покладання квітів, вінків,   богослужіння, спалахнули сотні свічок і лампадок в знак пошани до полеглих воїнів-визволителів. Відкрив  мітинг-реквієм сільський голова Голубенко С. І. ,який  привітав ветеранів війни з 69-ою річницею Перемоги. Зауважив , що  ми всі сьогодні вклоняємося щиро  усім живим і мертвим, хоробрим соколам Радянської Армії, які злетілися під  червоне знамено і ціною свого життя врятували для нас мир. Матерям, які в полум’ї війни втратили найдорожче – своїх синів.  Вдовам – жінкам високої краси, які вірно чекали з війни своїх чоловіків. Зауважив, що ми завжди повинні пам’ятати  тих, хто не прийшов із війни, хто не дожив до  Дня Перемоги. Ветеранів вітали школярі, односельчани. Для них звучали пісні повоєнних років. Кольоровою хвилею біля підніжжя пам’ятників замайоріли різнобарв’ям живі травневі квіти.