субота, 17 грудня 2016 р.

«Святий Миколай, до нас в гості завітай».

       Напередодні свята Дня Святого Миколая  17 грудня до нашої бібліотеки  на народознавчу годину «Іде Святий Миколай» завітали учасники літературного гуртка «Світоч», де діти дізналися  про святого Миколая-Чудотворця,  про історію виникнення свята в Україні, про те, як святий Миколай став покровителем дітей. Діти читали  вірші, розповідали про свої вчинки. Під час заходу пройшов майстер – клас по виготовленню новорічних витинанок та прикрас.


субота, 26 листопада 2016 р.

«Голод – чорна сповідь моєї Вітчизни»

26 листопада, в с. Уланів  біля пам’ятника жертвам Голодомору та політичних репресій  пройшов мітинг-реквієм  під назвою «Голодомор не зламав»  В цей день  зібралися представники влади, духовенство , школярі  та просто небайдужі люди . Вони поклали квіти до пам’ятника  та запалили свічки, на знак вшанування пам’яті загиблих односельчан пройшов жалобний молебень. Звучали вірші у виконанні  місцевої поетеси С.Е.Гаврилової та учнів ЗОШ І-ІІІ ст..В  бібліотеці була організована книжкова виставка  «Голод – чорна сповідь моєї Вітчизни». На якій були представлені книги українських письменників та істориків про Голодомор , які несуть правду про страшний злочин скоєний у 1932-1933 роках в Україні










субота, 19 листопада 2016 р.


"Україна – це територія гідності й свободи»


До Дня Гідності та Свободи з метою вшанування патріотизму та віддання належної шани громадянському подвигу і мужності людей, які виступили на захист демократичних цінностей, відстояли національні інтереси і європейський вибір нашої держави 19  листопада в стінах нашої бібліотеки відбулася година патріотизму  під назвою «День, що змінив нашу країну!». Під час заходу бібліотекарі розповіли про історію виникнення свята та розкрили значення понять гідність, свобода, патріотизм – цінностей, на яких слід виховувати майбутнє покоління українців. Діти декламували вірші місцевої поетеси С.Е.Гаврилової.
 

середа, 9 листопада 2016 р.

«Мова – жива душа України»

9 листопада Україна відзначає чудове свято – День української писемності і мови. Саме в цей день наша  бібліотека запросила своїх користувачів на годину спілкування «Мова – жива душа України» , під час якої був  організований перегляд літератури під назвою «Лунай величне наше слово». Завідуюча бібліотекою розповідала дітям про те, що рідна мова – це мова нації, мова предків, яка пов’язує людину з її народом, що вона – найбільший скарб, а також одна з найбагатших слов’янських мов. Діти читали вірші про рідну мову,  відповідали на питання вікторини.



четвер, 3 листопада 2016 р.

«Мій домашній улюбленець»
Маленькі читачі нашої бібліотеки дуже люблять частенько навідуватися до нашої бібліотеки  із своїми домашніми улюбленцями. Ось, сьогодні 3 листопада до нашої книгозбірні завітала Городинська Катруся учениця 1 – го класу   із  своїм улюбленим хомячком Асею. Катруся поділилася своєю надзвичайно цікавою, захоплюючою і навіть смішною  історією появи домашнього улюбленця, ознайомилося з книгами про наших друзів менших біля книжкової виставки «Твої веселі друзі звірята».

 

пʼятниця, 28 жовтня 2016 р.

«А пам'ять священна…»

Сьогодні, 28 жовтня ми святкуємо 72  річницю  визволення України від німецько-фашистських загарбників.
      В ті останні дні жовтня 1944 року міста і села України були остаточно звільнено від фашистської навали. Пам'ять про тих ,хто не шкодував себе, рятував рідну землю і приніс перемогу над окупантами, живе і нині.
      Одним з таких визволителів був наш земляк, учасник Великої Вітчизняної війни –  Олійник Сергій Семенович, якому виповнилось недавно 93 роки.
 В цей день до його оселі завітали працівники Уланівської сільської бібліотеки І.Л. Павлюк та М.Р. Городинська. Його приємно здивував їх візит. Під час теплої бесіди в своїх спогадах про ті страшні буремні дні Сергій Семенович поділився з бібліотекарями своїми пережитими емоціями, важливими моментами життя, які закарбувалися в його пам’яті. Ветеран згадував ,як мужньо воював на фронтах Великої Вітчизняної Війни, за що був  нагороджений  орденами та медалями Великої Вітчизняної Війни. Розповів про тогочасне життя, приклади героїзму наших співвітчизників, подвиги цілого народу, який силою духу переміг, здавалося б, непереможну фашистську навалу.

       Зустріч завершилася фотосесією  з ветераном, живим свідкам тих грізних років.

четвер, 20 жовтня 2016 р.


«Подаруй солдату книгу»

До Дня захисника України, який проголошено 14 жовтня  з метою виховання в учнів почуття патріотизму, інтересу до героїчного минулого держави і сьогодення та любові до Батьківщини, в стінах нашої бібліотеки  протягом місяця з 20 вересня по 20 жовтня  проходила  акція  «Подаруй солдату книгу». У війську, яке захищає нашу країну несуть службу і наші односельчани . Дітьми було зібрано кілька десятків книг і передано волонтерам. Дякуємо усім, хто не залишився байдужим і долучився до нашої акції, адже книги допоможуть нашим бійцям підтримати бойовий дух.

 

субота, 1 жовтня 2016 р.

Шануймо старість

     1 жовтня, в Міжнародний день людей похилого віку, працівники Уланівської сільської бібліотеки разом з учасниками художньої самодіяльності (гурт «Подільські роси» та гурт «Явір»), які діють при Уланівському сільському Будинку культури, відвідали мешканців будинку-інтернат для престарілих.

      Бібліотекарі передали в користування підбірки періодичних видань та цікаві книги різної тематики, а у виконанні гурту «Подільські роси» та гурту  «Явір» прозвучало декілька художніх номерів. На останок мешканці будинку – інтернат пригостилися запашним короваєм. 


четвер, 29 вересня 2016 р.

«Бабин Яр: історія, пам’ять»
29 вересня минає 75 років від трагічної дати початку розстрілів євреїв в урочищі Бабин Яр – злочину, що став символом Голокосту на теренах України.
         В цей день наша бібліотека  запросила  уланівських підлітків до читальної зали , де була проведена година пам’яті під назвою «Бабин Яр: історія, пам’ять» ,яку розпочали бібліотекарі  з  презентації книги Анатолія Кузнєцова «Бабин Яр» , щоб познайомити присутніх  з однією з найтрагічніших сторінок в історії нашої Батьківщини — вересневими подіями 1941 року у Бабинім Яру, розповісти про людей, які виявили героїзм, велич духу, рятуючи євреїв від загибелі під час німецької окупації Києва 1941-1943рр. З метою  виховати у молодого покоління  високе почуття патріотизму. Про ці страшні події читала   у своїх віршах «Бабин Яр», «Цього забути неможливо» місцева поетеса С.Е.Гаврилова, яка була запрошена на захід. Звучали поетичні рядки  «Реквієм» Д. Павличка, Є. Явтушенка «Бабин Яр» та  Марти Тарнавської – “В житті моєму теж був Бабин Яр…” у виконанні Попик Насті та Швець Тані.
 




середа, 28 вересня 2016 р.


«Сторінки великого життя»,
Михайло Грушевський — це вчений світового рівня, творча спадщина якого близько двох тисяч праць з історії, історіографії, соціології, літератури, етнографії, археології, фольклору. Він показав, що еволюція людства, попри всі складнощі, має тенденцію до встановлення справедливого демократичного ладу. Влада у державі має належати особам, обраним народом на демократичних засадах, працювати для народу, спиратися на волю його більшості. Очоливши Центральну Раду, він був глибоко переконаний, що нова українська державність має базуватися на принципах демократії і закону. Своєю працею М. Грушевський закладав міцні підвалини української державності. 
          Ось основні тези історичного досьє відомого діяча Михайла  Грушевського, яке представила для учнів старших класів бібліотекар М.Р.Городинська   в затишній залі Уланівської сільської бібліотеки, під час проведення 28 вересня  історичної години під назвою «Творча спадщина Михайла Грушевського: минуле і сучасне», до 150 - річчя від дня народження М.Грушевського.

 Присутні, також ознайомились  з книжковою виставкою «М.Грушевський – великий син українського народу», на якій представлені історичні  надбанням вченого-історика:  багатотомним виданням «Твори», працями «Ілюстрована історія України з додатками та доповненнями», «Історія України», «Про старі часи на Україні», «Як жив український народ», «Про батька козацького Богдана Хмельницького», «На порозі Нової України», «Новий період історії України», «Хто такі українці і чого вони хочуть».



 

четвер, 22 вересня 2016 р.

«Слава вам, герої-партизани».
22 вересня на державному рівні відзначається День партизанської слави. З метою вшанування подвигу партизанів і підпільників у роки Великої Вітчизняної війни 22 вересня  в Уланівській сільській бібліотеці  до Дня партизанської слави   відбулася віртуальна  подорож  «Бойовими партизанськими дорогами» , де присутні  ознайомили з відео – фільмами про розгортання партизанського руху в Україні у 1941-1945 рр. .


середа, 21 вересня 2016 р.


«Цей чарівний світ – ми»
В 1982 році, в своїй резолюції Генеральна Асамблея ООН проголосила Міжнародний день миру ,як день глобального припинення вогню і відмови від насильства. С тих пір свято, яке відзначається 21 вересня, залучило мільйони людей, охопивши багато країн та регіонів. Цей день закликає людей не тільки замислитися про мир, а й зробити щось заради нього. У час, коли в нашій рідній Україні лунають постріли та проливається людська кров, цей день особливий.
З нагоди цього  свята, 21 вересня,  бібліотекарі Уланівської сільської бібліотеки  провели конкурс дитячих малюнків на асфальті «Цей чарівний світ – ми». Діти наввипередки вибирали  собі робочі площадки, групуючись, для виконання колективної роботи. Діти малювали «Голуб миру», яким хотіли  привернути  увагу усього світу, показати , що у важкий час, як ніколи важлива єдність і хай кожен з нас - крапля в океані, та разом ми зможемо подолати усі негаразди задля здійснення нашої спільної мрії – МИРУ В УКРАЇНІ!
 




четвер, 1 вересня 2016 р.


«Глибинь науки творча і жива».
Ось і закінчилося ще одне сповнене веселощів і радості літо, знову завітала до нас осінь. А разом з нею і  традиційне свято – День Знань. Адже цей знаменний день дарує нові зустрічі старим друзям, відкриває нові шляхи і народжує нові мрії.
До цієї дати в Уланівській сільській  бібліотеці була підготовлена книжкова виставка «Від букваря до енциклопедії», на якій представлені видання на допомогу навчанню, вихованню, дозвіллю та відпочинку дітей.
Велику зацікавленість у читачів бібліотеки викликала серія книг «Дитяча енциклопедія». Книги цієї серії стануть у нагоді кожному школяреві не лише у навчальному процесі, але й для різностороннього поглиблення знань, так як кожна книга висвітлює багато корисних та цікавих фактів, відповідає на багато запитань, які так люблять задавати діти.  І, звичайно ж, як завжди завзяті читачі мали змогу просто взяти книжки та журнали для читання вдома.


пʼятниця, 26 серпня 2016 р.

Іван Франко:  таємниця духу митця і його доби
    Людство знає чимало чесних, самовідданих борців, які принесли на вівтар вітчизни пориви молодості, ідейні переконання зрілості, зрештою, все своє життя.  Серед них  Іван Якович Франко, незрівнянний за своєю багатогранністю й  могутнім інтелектом навіть серед найбільших умів людства.
2016 рік оголошено роком Івана Франка в Україні. До 160- річчя з  дня народження українського письменника Івана Франка, 26 серпня  працівники Уланівської сільської бібліотеки провели  презентацію книги Тамари Гундорової «Невідомий Іван Франко»  . До бібліотечної світлиці на зустріч із невмирущим словом Каменяра завітали активні користувачі бібліотеки. Бібліотекар М.Р.Городинська ознайомила присутніх з життєвим і творчим шляхом письменника, невідомими сторінками  його біографії, новаторською діяльністю та  зосередила  увагу на долі, яка не пошкодувала Каменяреві сильних випробувань і страждань, адже на сьогоднішній день ми  Франка ще знаємо дуже мало. Діти дізнались , що І.Франко є автором  майже шести тисяч художніх і публіцистичних творів, наукових досліджень, що він великий письменник і поет, драматург, критик і дослідник літератури, історик і філософ, фольклорист і етнограф, мовознавець і мистецтвознавець, соціолог і економіст, він був першим публіцистом, журналістом, видавцем, одним із провідних діячів українського політичного життя останньої чверті ХІХ – початку ХХ ст. 
    … Але, насамперед він, був геніальним митцем, твори якого і через півтора століття хвилюють і захоплюють.
У цей день Франкове слово наповнило бібліотечну світлицю особливою аурою. Воно звучало в поезії та у прозі. З великим захопленням діти читали твори Каменяра.






вівторок, 23 серпня 2016 р.

Люблю тебе я мила Україно!
Двадцять п’ять  років для історії людської цивілізації – це лише одна мить. Для України, з  часу здобуття нею незалежності в 1991 р., ці двадцять п’ять  років умістили цілу епоху, наповнену  подіями і процесами доленосного значення. У сферу міжнародного життя Україна увійшла не  як зовсім невідома країна. Вона була однією з держав – фундаторів ООН, брала активну участь  у зовнішньоекономічних зв’язках. Її добре знали в міжнародних культурних і спортивних  колах. Додала їй і сумної слави трагедія Чорнобиля, що стала по, суті, екологічною  катастрофою вселенського масштабу. Згідно з міжнародним правом держава народжується не  в результаті визнання іншими державами, а як наслідок волевиявлення своїх громадян, рішення народу. Після проголошення Акту про державну незалежність України 24 серпня 1991 року, Україна задекларувала себе як суверенна, демократична, правова держава, що стала на шлях  розбудови громадянського суспільства.
З метою  виховання у дітей  почуття глибокої любові до Батьківщини, роду свого, почуття пошани до українців,  символів України: прапора, герба та гімну, хлібу на вишитому рушникові, почуття патріотизму та гордості за свій народ, з нагоди святкування  Дня Державного Прапора та Дня незалежності України 23 серпня  в  Уланівській  сільській бібліотеці  відбулася патріотична година під назвою “Україна, шлях до незалежності”. 
 Присутні діти Шлапак Діма, Олійник Андрій, Гулініцька Марія  читали патріотичні вірші. Звучали поетичні рядки про Україну, про її красу, її мову.  Працівники  бібліотеки для своїх юних користувачів підготували книжкову виставку « Україна - серцю рідна», на якій  представлено документальні, літературні, творчі та художні роботи, присвячені історії формування української державності, боротьбі Українського народу за незалежність своєї держави, вшануванню пам’яті громадян, які загинули у боротьбі за територіальну цілісність та державний суверенітет України.   Наприкінці заходу була запропонована вікторина, за допомогою якої учні перевірили свої знання про історичне минуле нашої держави.












четвер, 18 серпня 2016 р.


«Дідух в хату – біда з хати»
Згідно із традиціями, дідух – це останній обжинковий сніп з овесу, жита, пшениці, льону. Солом'яний оберіг — це дух предків, дідів, збереження традицій і пам'яті родини. Це символ доброго врожаю, миру й злагоди в родині, достатку в домі Дідух символізує «діда», родоначальника сім'ї, покровителя роду та зв'язок між поколіннями.. Традиція ставити в оселі на покуті дідуха походить ще з дуже давніх часів.
 18 серпня у стінах  нашої бібліотеки відбувся майстер-клас по створенню української традиційної прикраси «Дідуха». На майстер-клас були запрошені усі бажаючі. Проводила його бібліотекар Тарасковецької сільської бібліотеки Людмила Буфан.  Вона  розповіла присутнім  про технологію виготовлення Дідуха, який  традиційно складається із пучечків злакових рослин з додаванням сухоцвіту, васильків, м’яти, та зв’язується домотканною лляною ниткою. В бібліотеці в цей день була підготовлена книжкова виставка під назвою «Дідух в хату – біда з хати», на якій представлено матеріали в яких розповідається  про давні українські традиції і звичаї пов’язані з Дідухом, про його значення для сім’ї, родини, нації, та які бувають Дідухи.

 



вівторок, 2 серпня 2016 р.

«Я піду за тим світлом ясним …»
1 серпня минає 103 роки  від того дня, коли закінчився земний шлях славетної української поетеси Лесі Українки, ім’я якої в числі знакових постатей в історії України поруч з іменами Тараса Шевченка та Івана Франка. До цієї дати 2 серпня  в Уланівській сільській бібліотеці  відбувся поетичний реквієм під назвою «Я піду за тим світлом ясним …»,який із вступним словом відкрила місцева поетеса  С.Е. Гаврилова та зачитавши вірш письменниці «Ангел Помсти». Присутні на заході дізнались багато цікавої інформації про дитячі роки Лесі, про ранню творчість. Учасники заходу декламували відомі вірші Лесі Українки, уривки з «Лісової пісні».