субота, 23 серпня 2014 р.

„З Україною в серці”

 Двадцять три роки поспіль Україна відзначає найголовніше свято нашої держави – День Незалежності. Роки незалежності стали для України часом кардинальних змін у громадсько-політичному і соціально-економічному житті, початком розбудови громадського суспільстваю

23 серпня з нагоди святкування Дня Незалежності в нашій бібліотеці відкрита книжкова полиця «Ми живемо в Незалежній Україні»

пʼятниця, 22 серпня 2014 р.

«За єдину Україну і за мир!»

22 серпня 2014 року Уланівчан об’єднав живий ланцюг «За єдину Україну і за мир!», який став Символом міжнародної солідарності всіх людей. Міст Миру — символ спокою, мирного життя і дружби, вічного братерства і солідарності народів. І в той же час — це заклик до дії в ім'я збереження миру і життя на Землі, збереження Людини і Культури.

  

середа, 13 серпня 2014 р.


“Ти завжди у серцях людей, Тарасе!”

Тарас Григорович був надзвичайно талановитою людиною, яскравою особистістю, українським Пророком. З нагоди 200-річчя великого сина українського народу Тараса Григоровича Шевченка в Уланівській  сільській бібліотеці пройшов відео-перегляд фільму «Мій  Шевченко».  Мета цього заходу популяризувати творчість Шевченка, а також ознайомити глядача із цікавими життєвими колізіями митця. Митець народився на українській землі, під українським небом, він належить до тих людей-світочів, що в пошані всього людства знаходять своє безсмертя.
 Творці фільму ведуть глядача від невеличкої хати в Моринцях, де народився поет, до Чернечої гори біля Канева, де похований. Це  спроба показати справжнього, живого Кобзаря, і при тому без втрат пошани й любові до нього. Від загальновідомих фактів біографії нікуди не дінешся — однак авторам вдається знайти в кожному епізоді з життя Шевченка невідомий нюанс і подати це по-новому. Причому погляд авторів суголосний сприйняттю сучасної людини, бо він не лише об'єктивний, фактографічний, а й емоційний.
Після перегляду фільму було обговорення , підготовлено поетичну композицію «Шевченкова весна», присутні мали змогу ознайомитись з книжковою виставкою" Ми на вічнім шляху до Шевченка".







вівторок, 12 серпня 2014 р.


“Книжкові посиденьки”

Сьогодні, щоб познайомити читачів із своєю творчістю, відомі творчі особистості нашого краю: Гаврилова С. Е. і Козюк Є.І. та депутат обласної ради Федоришин В.Ф. завітали  у нашу бібліотеку. Своєю відкритістю, щирістю та добротою письменники  годину спілкування завойовували симпатію юних школярів. Зустріч проходила в рамках літературного марафону “Книжкові посиденьки” . В згуртованому колі велась дружня розмова. Прекрасна поетеса Гаврилова С. Е. розповіла про історію створення своїх віршів , про їх героїв, прототипами яких є реальні люди, що оточують письменницю. Не оминула поетеса і подій, які сьогодні розбудили Україну, зачитавши кілька сторінок, які ввійдуть в нову книгу. Відомий поет – письменник  Козюк Є . І. читав вірші про своє село, про красу рідної України, про своє кохання. Діти не тільки дізнались багато цікавого але змогли ставити чимало запитань до гостей. Депутат обласної ради Федоришин В.Ф.  є частим відвідувачем бібліотеки,  де неодноразово організовуються з ним зустрічі громадян свого виборчого округу. Спілкування з депутатом допомагає підвищити авторитет бібліотеки, сприяє поінформованості органів місцевого самоврядування і населення села.
Наприкінці зустрічі кожен охочий міг отримати автограф на пам’ять від поетів. Автори бібліотеці презентували свої книги.









пʼятниця, 8 серпня 2014 р.

Буктрейлер – сучасна форма реклами книги

Всі ми бібліотекарі звикли до звичайного способу зацікавити читача книгою - книжкової виставки. Це коли книги красиво стоять на поличках. Але зараз з'являються все нові і нові форми роботи в бібліотеках. Спочатку це були віртуальні виставки, а тепер це буктрейлер. Що ж це таке?
З англійської book - це книга, trailer - тягач, причіп, призначений для перевезення вантажів. А простіше кажучи, буктрейлер - це короткий відеоролик за мотивами книги, кліп по книзі. Основне його завдання - яскраво і образно розповісти про книгу, зацікавити, заінтригувати читача, спонукати до читання.
За кордоном буктрейлери  з'явилися в 2002 році. Вперше на публіці ролик був показаний в 2003 році. Це був буктрейлер до десятого романа  Крістін Фіхан «Темна симфонія». Тоді це більше нагадувало на музичний кліп. В Україну цей спосіб просування книги прийшов у 2009 році, але ще залишається швидше екзотичною заморською новинкою, ніж актуальним способом просування книг. Першими просувати буктрейлери стали книжні видавництва. Потім цю ідею підхопили бібліотекарі. Зараз   проводяться конкурси буктрейлерів, в якому і наша бібліотека спільно з методичним відділом Хмільницької районної бібліотеки для дорослих, також взяла участь в Обласному конкурсі  «Видимі історії про книги» і розробила буктрейлер по книзі М.Дороша «Битва на синій воді 1362 року: історична реальність".


Моє хобі -  складання Кубик Рубіка

Відродження популярного у 80-х роках ХХ століття захоплення кубиком Рубіка почалося на початку двотисячних років, із поширенням Інтернету - роком народження сучасного кубінгу вважають - 2003. В мережі з’явились посібники та відео-інструкції зі складання, сайти й форуми для спілкування прихильників. В Україні цей спорт зараз на злеті.  Хто ж придумав саму цікаву головоломку сучасності? А винайшов знаменитий Кубик Рубіка угорець Ерне Рубік в 1974 році. Він був популярним скульптором і викладачем архітектури, тому з гордістю дав своєму винаходу власне ім'я - Кубик Рубіка. Сам кубик складається з маленьких різнокольорових кубиків, яких завжди має бути двадцять шість. Усередині великого кубика Рубіка їх утримують невидимі осі, на яких вони можуть обертатися. Маленькі кубики перебувають на дев'яти сторонах, що утворюють великий куб. Класичними кольорами кубик Рубіка є помаранчевий, зелений, жовтий, червоний, білий і синій. Гра полягає в тому, щоб перемішати кубики різних кольорів, а потім заново їх зібрати. Найцікавіше, що Кубиком Рубіка захоплюються не лише діти, але навіть дорослі люди.

Отож, сьогодні до бібліотеки завітав студент З –го курсу Вінницького національного  медичного університету  Микола Варшавський. Сам він захопився інтелектуальною забавкою вже кілька років тому. «Складання кубика Рубіка-  це моє хобі, каже Коля, так як для інших бокс, спорт,  музика, мистецтво.  Випадково на горищі знайшов старенький кубик,  ще батьківський. Моє гасло: "Хочеш бути краще всіх – тренуйся більше всіх». Хлопець проводить з головоломкою мінімум пять години на день, щоби просто скласти кубик, достатньо знати кілька алгоритмів. Щоби робити це швидко – треба вивчити 500-600 вправ . Майбутньому лікареві математичні вправи до вподоби: працює мозок, розвивається пам’ять, увага, аналітичні здібності. Власний рекорд Миколки, щоправда, домашній, офіційно незареєстрований – 5 хвилин. Для порівняння: нинішній світовий рекорд – 5,66 сек. Тут важливі не тільки швидкість і знання алгоритмів, а ще й феноменальна пам’ять, що й йому присутня.

середа, 6 серпня 2014 р.




                                       Чарівний світ орігамі




Орігамі красиве і корисне мистецтво. Майстри орігамі кажуть, що паперові скульптури потрібно створювати лише в хорошому настрої, адже орігамі зберігають частинку душі людини, яка їх зробила, та передають її енергетику адресату. Ось чому фігурку орігамі часто використовують як талісман, вірячи в успіх та удачу, яку вона приносить.
Сьогодні до  бібліотеки завітала жителька нашого села Мирослава Дроненко, вона принесли свої  роботи з орігамі, які складені із десятків дрібних деталей – авторка працювала над ними по 2-3 тижні.
«Орігамі добре розвиває дрібну моторику рук, абстрактне мислення, знімає стреси, - каже Мирослава, цим мистецтвом можна займатися у будь-якому віці, потрібні лише бажання, папір, ножиці та канцелярський клей».    Вона виготовляє не тільки квіти, але й більш складні фігури – лебеді, вази, ляльки,казкових героїв та тваринок.
Ви любите кольоровий папір і хочете творити з нього квіти, тварин, ялинкові та інші прикраси й багато-багато іншого? Тоді вас чекаємо у нашій бібліотеці раз на місяць, в суботу, о 15.00 год., на занятті «Чарівний світ орігамі ». Приходьте і через якийсь час ваші вироби займуть достойне місце у колекції робіт наших умільців! Ось що можна зробити із звичайного паперу:

вівторок, 5 серпня 2014 р.

Ми читаємо та відпочиваємо

Літо в розпалі. Навколо буяє весела зелень, ваблять до себе запашні луки та тінисті ліси,заклично струмують прохолодні річки  запрошуючи  на відпочинок.
     Школярі на канікулах.  Добре читається на природі  з друзями.  Цього  чудового сонячного дня працівники нашої  бібліотеки зібрали дітей  під відкритим небом на книжковій галявині. Читати улюблені книги  на свіжому повітрі разом з друзями виявилось дуже весело та набагато цікавіше ніж у бібліотеці. Основною метою цього заходу є зацікавлення дітей читати. Під час акції зав. бібліотекою Павлюк І. Л.  ознайомила дітей  з новинками літератури, цікавими книгами.