пʼятниця, 26 лютого 2016 р.

«З ім’ям  Лесі сонце сходить»
            25 лютого - виповнилося 145 років від дня народження Лесі Українки.
            До цієї дати 26 лютого у бібліотеці відбувся  усний журнал «З ім’ям  Лесі сонце сходить», який складався із трьох сторінок: «Слово про Лесю», «Лесині джерела», «Любов до народу».

Ведучі заходу: учні 5кл. Кожушко Оля та Присяжнюк Влад  розповіли присутнім про неймовірну силу духу, драматичну долю та творчість, а також невідомі факти з життя Лесі Українки, познайомили з документами, статтями з періодичних видань про поетесу, про її родину.



Під час заходу присутні здійснили  відеоподорож  "Обличчя української історії. Леся Українка"



четвер, 25 лютого 2016 р.

"Світ Лесі – очима дітей "


До 145 річчя з Дня народження Лесі Українки 25 лютого в бібліотеці відбувся конкурс малюнка "Світ Лесі – очима дітей ", в якому взяли участь уч.8-го кл. Переможницею конкурсу стала Шлапак Оля, яка намалювала портрет Лесі Українки під назвою «Ніжна жінка, тендітна душа – це України рідна дочка».



середа, 24 лютого 2016 р.

«Квітни мово, наша рідна»
Мова — це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу. Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Це свято досить молоде. Воно було запроваджено у листопаді 1999 року згідно тридцятої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності.
24 лютого до Міжнародного дня рідної мови  в сільській бібліотеці відбулася година поезії «Квітни мово, наша рідна» для учнів 5- 6 класів.
Нині українська мова – одна з найбагатших мов світу. Наша мова, мов неповторний самоцвіт, виграє барвами веселки, має своє звучання, свою вагомість, свою красу. Для цього добре потрудились Г.С. Сковорода, І.П. Котляревський, Т.Г. Шевченко, Марко Вовчок, Леся Українка, Панас Мирний, І. Франко та багато інших. Кожен з них вніс у розвиток мови часточку досвіду свого, часточку душі. Продовжили ці традиції і представники красного письменства: О. Гончар, Л. Костенко, Д. Павличко, В. Симоненко, І. Драч…
Тому на заході доречно звучали вірші про мову, казки, приказки, прислів’я

. Підготовані джерела ознайомили присутніх з красою рідного слова, навчали любити та шанувати рідну мову.
Отже, нам є чим пишатися, що шанувати, кого наслідувати.
Віримо у майбутнє мови нашої, у світлу долю народу, бо мова – це найвищий дар людини й народу. Любімо рідну мову, бережімо і плекаймо її. Тоді вона буде шанованою, як і інші державні мови в більшості країн світу.


четвер, 18 лютого 2016 р.

«Небесна Сотня» у наших серцях» .
Ми не маємо права забути, що  Герої Небесної Сотні дали нам можливість жити вільно, будувати нову країну, і ми в неоплатному боргу перед ними. Вони загинули, щоб ми жили. І найменше, що ми можемо зробити – це забезпечити те, щоб їх жертва не була марною та те, щоб подібне більше ніколи не повторилось.                    
                       З нагоди 2 - ї річниці вшанування Героїв Небесної Сотні  18 лютого в Уланівській сільській бібліотеці для учнів 8-9 клвідбулася презентація книги молодого письменника Марка Рудневича «Я з Небесної Сотні». Розпочала презентацію бібліотекар Городинська М.Р. , яка розповіла присутнім  про  героя повісті 19-річного студента  Макса зі Сміли, який легко й відверто оповідає про своє життя — про навчання, однокурсників, родину, про свою кохану дівчину Іванку, яка вчиться в Києві, а батьки хочуть відіслати її на навчання до Франції... Але стається Майдан, і Макс зі своїм другом-однолітком їде до Києва.
Це повість про три вирішальні доби на Майдані. Це спогади про ще раз переживете в ті тривожні лютневі дні, про простого хлопця зі щирою душею — Макса зі Сміли...
Після презентації книги учні переглянули  відеофільм «Небесна сотня. Східні ангели».

Головною метою  заходу  було вшанування пам’яті загиблих героїв. Ми ними пишаємося. Ми їх пам’ятаємо. І завжди будемо пам’ятати!




вівторок, 16 лютого 2016 р.



«Солдат війну не вибирає»

 «Поставте скибку хліба на стакан
І голову схиліть в скорботі вічній.
За тих, кого убив Афганістан,
Чиї він душі ранив і скалічів».


Кожен рік 15 лютого українці відзначають День пам’яті воїнів-афганців, який офіційно звучить як День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.
           Рівно 27 років тому, останній радянський солдат залишив Афганську землю. Тяжка доля спіткала юнаків, які, тільки закінчивши школу, змушені були виконувати свій громадянський обов'язок. Ніхто навіть не знав куди й нащо йдуть. Не оминула війна в Афганістані і багатьох уланівчан.

          16  лютого  Уланівською сільською бібліотекою  проведено  патріотичну  годину  «Солдат війну не вибирає». До бібліотеки завітали учні 5-6 класів, бібліотекар Городинська М. Р. ознайомила присутніх з  історією подій в Афганістані, продемонструвала відео – презентацію «Афганістаном  зранена  душа», діти декламували зворушливі вірші.


субота, 13 лютого 2016 р.

"ЧАРІВНИЙ ВАЛЕНТИНІВ ДЕНЬ"

          14 лютого  день св. Валентина – найбільш поетичний, найтаємничіший, най романтичний день року. Незважаючи на те, що лютий — місяць холодний та морозний, ми все одно його любимо за те, що святкуємо в ньому світле та чарівне свято всіх закоханих. Цей день в нашій країні відзначають не так давно, але він став вже досить популярним, і всі ми залюбки поринаємо в атмосферу його чарівності. Сьогодні святий Валентин завітав і до читачів нашої  бібліотеки.
              В  цей  день працівники бібліотеки підготували та провели поетичну  бібліохвилю  «Святий Валентин – покровитель закоханих».   Під час заходу діти дізналися більше про історію свята, із захопленням читали відомі вірші про кохання,   звучали вірші сучасних поетів та класиків та місцевої поетеси Гаврилової С.Е. До уваги читачів була оформлена  книжкова викладка «Любов – найвища на землі краса» , де представлено художню літературу різних жанрів українських та зарубіжних авторів, всі матеріали викладки, лише маленька часточка — кілька перлин з безцінного намиста створеного поетами і письменниками усіх часів і народів.
           Прощання відбулося “по-італійські” – тобто, дарували солодощі.

 Тож усім нашим читачам – кохання і ніжності, любові та вірності! І нехай вони будуть із вами не лише у День святого Валентина, а щодня!






пʼятниця, 12 лютого 2016 р.

Акція «Подаруй бібліотеці книгу» триває!

Не викинь книгу на смітник!
Її віддай в бібліотеку,
Бо книга – скарб, у ній для тебе
Думок і висловів квітник.
У ній поета віршів море,
Кохання, радість, смуток, біль...
 А ще незвідані простори
Письменник відкриває в ній.
Тож дурно книгу не змарнуй –
Бібліотеці подаруй!
        
         На превеликий жаль, у зв’язку з обмеженим бюджетним фінансуванням, бібліотека  не в змозі поповнювати бібліотечний фонд новими книжками, тому вже не перший рік Уланівська сільська бібліотека  проводить  акцію «ПОДАРУЙ БІБЛІОТЕЦІ КНИГУ ». В кожного з нас вдома є книги, які ми вже прочитали і можемо  поділитись ними з іншими  людьми, які захоплюються читанням. Здавалось  би  важко  в наш час достукатись до людських сердець,та дуже приємно, що у нашому селі так багато небайдужих людей, які знаходять можливість відгукнутись на заклик про допомогу. Багато уланівчан уже принесли чимало цікавої, потрібної літератури, це – сільський голова Голубенко С. І., почесний громадянин села в минулому голова колгоспу Вільчинський В.Т., Котинкевич В.С., Тернавська Н.Л., Линник А.О., Пшоняк В.В.,Чорнобров А.С. та багато – багато інших. Серед подарованого нові книги: енциклопедії, словники, альбоми, сучасна художня література.
        Ось і сьогодні до нашої бібліотеки завітала читачка Мельник Неля Петрівна, яка долучилася до акції  і подарувала ряд книг сучасної літератури.
        Ці дарунки читачів – вагомий внесок у розвиток фондів нашого бібліотечного фонду. Щиро дякуємо всім користувачам, які відгукнулися на наші пропозиції принести книги до бібліотеки. Бажаємо вам ще більше зустрічей із новими захоплюючими виданнями, улюбленими авторами, цікавими творами!
Запрошуємо всіх, хто любить відпочити з цікавою книжкою у руках, радіти та сумувати з героями кращих творів світової літератури, до бібліотеки. Ми завжди вам раді!
Наша акція «Подаруй бібліотеці книгу» триває.

До нових зустрічей, шановні читачі!


четвер, 11 лютого 2016 р.

"Граючись, зростаємо!"
               11 лютого в нашій бібліотеці  весело та цікаво пройшов день LEGO. До бібліотеки завітали учні 5-го класу. Діти з захопленням приступили до роботи. Маленькі пальчики вправно з'єднували деталі і на очах поставали майбутні роботи. Хлопчики та дівчатка  будували  моделі незвичайних  літаків, кораблів , химерних будиночків, з яких організували в бібліотеці виставку.

                Дітям дуже сподобалися такі заняття, вони із задоволенням вчилися та гралися одночасно, адже LEGO конструювання розвиває мислення, увагу дітей, моторику пальців рук, пам’ять та творчу уяву  дітей, виховує інтерес до пізнання оточуючого середовища.


середа, 10 лютого 2016 р.

«Наша чиста планета»

 Під таким гаслом 10 лютого ми, працівники бібліотеки взяли участь у проведені суботника . В долі природи – наша доля, і ми повинні зробити все для того, щоб використати останній шанс і допомогти рідній природі, тим самим зможемо продовжити життя в наступних поколіннях. Джерела забруднення навколишнього середовища дуже різноманітні. Тому станьмо розумними господарями на своїй землі, і давайте будемо пам'ятати, що екологічне забруднення, як ланцюгова реакція, може призвести до екологічної катастрофи. Тож не допустімо цього, та почнім

о вирішення проблеми сьогодні. 

субота, 6 лютого 2016 р.

«Вишивала мати на життя сорочку»
Під такою назвою 6 лютого в нашій бібліотеці пройшла презентація нової поетичної збірки місцевої поетеси Гаврилової С.Е. «Вишивала мати на життя сорочку».
           Сама назва збірки змушує нас задуматись над сенсом життя, адже життя - це неповторна мить, треба ним дорожити і прожити його з гідністю. Звучали вірші у виконанні Світлани Едуардівни та читачів нашої бібліотеки, це Голубенко Юлі та Олійника Андрія. Кожен рядок пронизаний болем за Україну, спрямований проти війни,кровопролиття,проти смертей молодих хлопців. Червоною ниткою проходить біль жінки-матері, яка чекає свого сина з війни.  Мати,яка не тільки дарує життя, але й оберігає . Вірші ближчі жінкам, бо в них вкладено багато емоцій, власне, материнські почуття. Вірші  проникнуті  любов’ю до рідної землі,  щирим захопленням  природою.

               Багато віршів Світлани Едуардівни покладено на музику місцевого композитора Бохнюка А.В., які звучали в цей день у його виконанні.






вівторок, 2 лютого 2016 р.

ЛІТЕРАТУРНЕ ОБ'ЄДНАННЯ "ПОСИДЕНЬКИ"
              


        Культура народу – це той великий скарб, національне надбання, що передається від покоління до покоління, примножується, збагачується. Тому значення бібліотеки як осередку культури, центру спілкування та інформації стає дедалі важливішим. Адже бібліотека – місце, де завжди можна зустріти однодумців, поспілкуватися з цікавими людьми, поділитися своїми думками та враженнями і гарно відпочити.
          Пошук нових ідей у сфері духовного становлення спонукав нас бібліотечних працівників створити читацьке об’єднання, якому сьогодні виповнилося 1 рік.  Гостинно відчинила двері Уланівська сільська бібліотека. Яскраве літературне сузір’я об’єдналося за покликом душі під назвою “Посиденьки,” яке осяває небосхил нашого рідного села цікавими особистостями, їхніми поетичними та прозовими творами, піснями та гарними подіями.
           „Посиденьки” згуртувало людей, закоханих у поезію, та стало своєрідним осередком творчого спілкування для всіх, кому не байдуже поетичне слово та об’єднало любителів поезії з метою спілкування , обміну цікавою інформацією з питань літератури. У ньому регулярно проходять літературні вечори, засідання, зустрічі з поетами, проводяться презентації книг, знайомства з цікавими людьми. Засідання проходять змістовно і цікаво, плануються і проводяться спільно зі школою, Будинком культури.
                Мета літературного об’єднання - створення сприятливих умов для всіх читачів, можливість для самовираження , реалізації духовного та інтелектуального потенціалу, а також захист своїх інтелектуальних прав та інтересів. Членом об’єднання може бути кожен, хто любить віршоване слово, кого цікавлять проблеми творчих людей села і хто є читачем бібліотеки.