вівторок, 29 березня 2016 р.

«Талант з карпатських гір»

29 березня в Уланівській сільській бібліотеці  відбулася  поетична година «Талант з карпатських гір»    до 135-річчя з дня народження поетеси з лагідним псевдонімом Марійка Підгірянка, яка вплела свою гірську квітку поезії у розмаїтий веселковий поетичний вінок України. Справжнє ім’я поетеси, письменниці і вчительки, активної культурно-освітньої діячки, члена Спілки письменників України – Марія Омелянівна Ленерт-Домбровська.
Поезія Марійки Підгірянки, як кришталева вода, що втамовує спрагу як дітям, так і дорослим.
 Цікаво розповіли ведучі заходу  Шлапак Влада і Ляш Валерія (Уч.5 і 6 кл.) про життєвий і творчий шлях, про маловідомі факти з життя  поетеси та її літературний доробок. Атмосфера зустрічі була по-особливому теплою. Діти вкладаючи свою душу, декламували вірші, колискові  Марійки Підгірянки, а також переглянули документальний фільм про поетесу.



субота, 26 березня 2016 р.

«Мої улюблені казки»
              Казка – це казкова країна, де добро завжди перемагає зло, саме з казки і починається пізнання дитиною такого таємничого і , на перший погляд , непізнаного світу . Казка допомагає закарбувати в свідомості дітей яскраві картини дійсності. Український народ любив казки, тому понавидумував їх дуже багато. В основу казочок покладалися легенди, перекази, притчі. У казкових героїв вони втілювали людей, висміювали або возвеличували їхні вчинки, риси характеру.
              З 22.03 по 26.03. протягом «Тижня дитячої та юнацької книги», в нашій бібліотеці  проводився  конкурс  малюнків «Мої улюблені казки».
Мета заходу: поповнити знання дітей про тематику казок; виховувати інтерес до народної творчості; розвивати творче мислення, моральні почуття: справедливість, чесність, вихованість.
              У конкурсі приймали участь учні 5- 8 класів. Малюнки виконувались олівцями, фарбами. Кожен зобразив свого героя у своєму баченні. Спочатку кожен учень прочитав свої улюблені  казки і намалював малюнок до епізоду казки. Тут можна побачити і Фею, і Принцесу, Королеву та багато інших улюблених героїв. Дитячі малюнки вражають своєю оригінальністю та неповторністю. «Казковий вернісаж» вартий уваги та перегляду. Переможці конкурсу: Шлапак Оля уч.8-го кл. та Поплавська Юліана уч.6-го кл.








пʼятниця, 25 березня 2016 р.

«Казки живуть у бібліотеці»

Сьогодні - четвертий   день  Тижня дитячої та юнацької книги. До бібліотеки завітали вихованці дошкільного навчального закладу «Берізка», старша група «Ромашка». За допомогою онлайн – перегляду маленькі відвідувачі  повністю занурились у прекрасний і чарівний світ казки. Вони зачаровано, із задоволенням дивилися мультики – казки "Дюймовочка", «Муха – Цокотуха», «Мийдодир» та ін., а потім приймали участь у обговоренні переглянутого. А коли настав час  впізнавати казкових героїв, діти показали себе справжніми любителями і знавцями казок. Для дітей була  оформлена книжкова виставка «З якої ми казки?» , яка приваблювала малечу  своєю яскравістю, різноманітністю книжок, оформленням, вони по черзі розповідали, які казки  читали і коротко переказували їх зміст.






четвер, 24 березня 2016 р.

«Канікули з книгою»

      Сьогодні - третій   день  Тижня дитячої та юнацької книги в нашій бібліотеці  стартував читацький марафон «Канікули з книгою», де учні 4- 6-х класів змагалися за звання «Кращого читача бібліотеки», який складався з трьох етапів: 1 етап марафону «Читаємо – запам’ятовуємо!»,  2 етап марафону «Я книги обираю, як друзів», 3 етап марафону «Я люблю читати».  Умови марафону: - прочитати найбільшу кількість бібліотечних книжок.
       Діти із задоволенням грали в літературні ігри, читали книги, розгадували вікторини, кросворди та ребуси, де показали свої знання, вміння, навички та творчі здібності. Перемогла дружба.









середа, 23 березня 2016 р.

«Золота колекція української літератури»
 Сьогодні  -  другий день Тижня  дитячої та юнацької книги в бібліотеці був продовжений голосними читаннями вголос творів українських письменників та поетів

під назвою: «Золота колекція української літератури» для читачів 1-4 та 5-6 класів. Мета заходу -  донести кращі дитячі книги, підвищити читацьку активність юного покоління, прищеплювати любов до книги і читання.
До проведення голосних читань були запрошені бажаючі продемонструвати своє вміння гарно і виразно читати. На наш заклик відгукнулися чимало любителів творчості Т.Шевченка,Л.Українки,П.Тичини,Л.Костенко,І.Франка,М.Лукова,С.Гаврилової,М.Дороша та ін.. Читці вибирали собі уривки з улюблених творів. Голосні читання допомогли дітям ще раз насолодитися мелодійністю поезії золотої колекції української літератури.


вівторок, 22 березня 2016 р.

Всеукраїнський Тиждень дитячої та юнацької книги
Щорічно, на Україні. під час шкільних канікул навесні, проходить Всеукраїнський тиждень дитячого читання. Традицію започатковано в далекому 1944 р.. В той непростий час, обпалені крилом війни, приділялась велика увага дитячій книзі, яка несла святе слово дітям   - майбутнім творцям, винахідникам, вченим. В незалежній Україні свято Всеукраїнського тижня дитячої та юнацької книги започатковано 22 лютого 1993 р.
               Наша бібліотека теж слідує цим традиціям і тому цей березневий тиждень проходить у нас  під гаслом " Книга - друг на все життя". Щороку  бібліотека  присвячує цій події  багато заходів, це нові цікаві ігри, вікторини, знайомства з письменниками, читання улюблених творів, спрямовані на поширення популярності читання серед  дітей.
                         В цьому році Всеукраїнський тиждень дитячої та юнацької книги має на меті не тільки залучити учнів до невичерпних джерел знань, а й перетворити бібліотеку в справжній храм Книги, в якому кожний читач відчує себе бажаним гостем. 
    Сьогодні  гостинно бібліотека приймала дошкільнят Уланівського дитячого садочка «Берізка». Дітки завітали до бібліотеки на літературну гру «Дарують мудрість дітям книги» . Малята  в захваті були від  знайомства з бібліотекою. Змістовна розповідь бібліотекарів повідомила  їх про історію книги, вони розгадували загадки, кросворди, вгадували персонажі казок. Це була захоплююча мандрівка  у світ літератури. Лунав дзвінко і голосно щирий дитячий сміх.  








субота, 19 березня 2016 р.

"Книга - друг на все життя".

Щороку в березні під час весняних канікул у бібліотеках України для дітей проходить Всеукраїнський тиждень дитячого читання.
           З  22.03. до 26.03. в цьому році тиждень дитячого читання проходить в нашій бібліотеці під назвою "Книга - друг на все життя".
План проведення Тижня дитячої та юнацької книги
День перший
– Читання вголос творів українських письменників та поетів «Золота колекція української літератури »
День другий
--Веб -мандрівка «Ласкаво просимо у казку».
День третій
--Літературна година «Дарують мудрість дітям книги».
День четвертий
--Історичний екскурс «Шевченкові твори сіяють, як зорі».
 День п'ятий
--Конкурс малюнків "Мої улюблені казки».

Шановні читачі, запрошуємо вас до нашої бібліотеки на Тиждень дитячого читання .

пʼятниця, 18 березня 2016 р.

«Поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі…».

Всесвітній день поезії було проголошено делегатами 30-ї сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО в 1999 році. Перший Всесвітній день поезії було відзначено 21 березня 2000р. В Україні це свято відзначається на державному рівні щорічно з 2004 року.
Поезія - це сум, чарівність, дотик до душі,ніжна мелодія - струни якої ще довго будуть бриніти в серцях. І чим частіше - тим краще. Тоді людина буде духовно вищою і красивішою.
18 березня, напередодні Всесвітнього дня поезії, бібліотекарі Уланівської сільської бібліотеки запросили шанувальників поезії на літературний  вечір поезії „ Гармонія слова  ” і розпочали цитатою з вірша відомої української поетеси Ліни Костенко: «Поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі…».
В програмі вечора неперевершено звучали поетичні  рядки  місцевої поетеси Гаврилової С.Е. у авторському виконанні  та учнів Уланівської ЗОШ, Шлапак Олі , Голубенко Юлі , Попик Насті, Зублевич Олі, Шлапака Дмитра, а  також любителів поетичного слова, які мали можливість продекламувати свої перші творіння -  Жданюка Є.І., Жданнюк С.А. , Хрюкової О.А., Блажевської О.П., Буфан Л.М. та ін..
 З особливим натхненням читав свої ліричні вірші та гуморески  Бохнюк А.В.
Хтось читав більше віршів, хтось – менше, але твори всіх без виключення авторів знайшли свій відгук в аудиторії.
Приємною окрасою літературного вечора була книжкова викладка "Поезія – це музика душі" присвячена до Всесвітнього дня поезії, на якій  представлено відомості про життя і творчість відомих українських поетів, їх поетичні твори. Окремий розділ був приурочений поетичній творчості наших місцевих поетів.

Всім було весело,  цікаво,а найголовніше, що ніхто не залишився байдужим.














середа, 16 березня 2016 р.

«Роки війни - століття  пам’яті»
           Ми народились, коли страхіття війни були вже в минулому,  Великій перемозі вже не один десяток літ …Усе далі і далі відходять ці грізні роки війни, але дні  визволення рідного села  назавжди залишаться в нашій пам’яті -  символом героїчного минулого, символом пам’яті по загиблим воїнам – визволителям, ветеранам, які  поступово один за одним відходять у вічність ...
 16 березня напередодні 72-річниці визволення Хмільницького району від фашистських загарбників бібліотекарі провели бесіду – зустріч під назвою “Ми йшли до тебе, Перемого!” для учнів 4-5 кл. з найстарішою жителькою с. Уланів Сірою Лідією Онуфрієвною, яка була свідком тих буремних днів 1944 року. З її слів діти дізналися про нелегку жіночу долю. Послухавши цікаві розповіді про події тих часів,

 діти обговорювали ситуації імовірності героїчних вчинків у сучасному житті. Розповіді Лідії Онуфріївни не залишили байдужим жодного з учасників заходу, адже почуті історії стосувались їх рідних людей і тому були такими цікавими та вражаючими.


           Події тих страшних днів не повинні згаснути в пам’яті народу, ми вшановуємо світлу пам’ять героїв, які віддали життя, низько схиляємо голови, пам’ять про них назавжди залишиться  в серцях багатьох поколінь, яку нащадки несуть у вічність. 

субота, 12 березня 2016 р.

«Малюємо Шевченка. Пам’ятаємо Шевченка»

До 202 річчя з дня народження Тараса Шевченка в нашій бібліотеці пройшов  конкурс дитячого малюнка під назвою «Мій Шевченко». У цій мистецькій акції взяли участь учні 5-6 кл. Уланівської ЗОШ.

                 Мета  конкурсу – через власний малюнок проявити креативність та уяву дитини, розширити знання учнів про Тараса Григоровича Шевченка, допомогти дітям відчути та глибше пізнати красу поезії Великого Кобзаря  і тим самим любов до України. Kожна художня робота дитини є унікальною, а конкурс є лише доброю мотивацією для дітей.



пʼятниця, 11 березня 2016 р.

«Кобзарева струна не вмирає».
Генію Тарасу – 202 роки. Просторо в цьому імені. В ньому вся історія наша, все буття, бо Україна – це Шевченко, а Шевченко – це Україна. Шевченко завжди попереду, до нього треба доростати всім життям. Він, безсмертний  для нашого народу . Тому все, що з ним пов’язане, дороге нам і рідне.
 Отже, сьогодні в Уланівській сільській  бібліотеці відбувся  поетичний вернісаж під назвою«Кобзарева струна не вмирає», з нагоди  дня народження Тараса Григоровича Шевченка. 
Метою заходу: було розкриття величі і безсмертя українського  Кобзаря, світового генія, неперевершеного майстра слова.
Ведучі заходу учениці 11-го кл. Яцюк Ліза та Лешко Марійка  розповіли про життєві шляхи Великого Кобзаря, про його творчість не тільки як поета, але і як художника та людину, якій притаманні людські якості.

Натхненно , виразно та  емоційно передаючи щирість та глибину поетичних рядків Тернавський Дмитро та Українець Марійка учні 11-го кл. читали вірші «Реве та стогне Дніпр широкий», «Віє вітер», «Зоре моя вечірняя», «Така її доля», «Тече вода з-під явора» ,а також уривки до поем Т.Г.Шевченка «Сон», «Гайдамаки» та «І мертвим, і живим…»  та ін.. Це рядки, які  закликають  до свободи, єдності, до гідного майбутнього.