вівторок, 31 травня 2016 р.

"Хочеш довше жити - кидай курити "

                                                                                «Тютюн    завдає шкоди тілу,
                                                                                     руйнує розум, отупляє цілі нації»
                                                                                                                Оноре де Бальзак

Всесвітній день боротьби́ з тютюнопалі́нням — встановлений у 1987 році Всесвітньою організацією охорони здоров'я, відзначається 31 травня кожного року. В цей день по всьому світу проходять антитютюнові акції.  З цієї нагоди 31 травня наша бібліотека провела акцію «Я проти паління», спрямовану на застереження молоді та підлітків від вживання, тютюну. Під час якої бібліотекарі провели годину здоров’я „ Паління шкодить всім”, де розповіли присутнім про шкідливість паління, закликали молодь та дітей до здорового способу життя ,бажання виховувати у собі здорові звички – займатися спортом, активно відпочивати; розвивати негативне ставлення до шкідливих звичок,формувати відповідальне ставлення до власних вчинків і власного здоров’я.






вівторок, 24 травня 2016 р.

«Апостоли слов’янської писемності»
           Писемність, мова – то є душа кожної нації, її святощі, її найцінніший скарб. В мові – наша давня й нова культура, ознака нашого національного визнання.
В Україні День слов’янської писемності й культури встановлено, відповідно до Указу Президента України від 17 вересня 2004 року № 1096/2004 і відзначається щорічно 24 травня.
             До Дня слов’янської письменності і культури, Дня рівноапостольних Кирила та Мефодія, вчителів слов'янських, 24 травня  в стінах нашої бібліотеки була організована книжкова виставка «Сучасна українська книга високого рейтингу », на якій представлені  твори українських сучасників Л. Костенко, М. Матіос, О. Забужко, В. Шкляра та ін., а також  присутні  мали змогу переглянути фільми про Нестора Літописця, тому що саме з нього бере свій початок писемна українська мова,та просвітителів Кирила та Мефодія.



           Переглядаючи фільми, діти мандрували світом слов’янської писемності та культури: ознайомилися із відомостями про слов’янських просвітителів Кирила та Мефодія; дізналися про те, як взагалі виникла мова, а зокрема, наша рідна українська мова, бо вона є однією із слов’янських мов. Діти читали власні вірші та розповідали про красу життя, яка дає їм натхнення

субота, 21 травня 2016 р.

«Україна -  центр Європи»
        Україна – частина Європи, країна, якою ми всі пишаємося. Наш народ сильний, мужній і головне для нас не забувати ким ми є!
       Дитяче бачення світу та питання входження України до ЄС відрізняється від дорослого. Щоб поглянути на євроінтеграцію очима дітей  21 травня на території нашої бібліотеки  пройшов конкурс  малюнків на асфальті  під назвою «Україна – центр Європи ». З метою формування в учнівської молоді нового європейського світогляду,допомогти учням усвідомити важливість європейського об'єднання; приналежність України до європейської сім'ї народів ; ознайомити з культурою та побутом життя європейських країн; виховувати в учнів повагу до інших народів.
             В конкурсі брали участь учні 8 – 9 класів, активні користувачі бібліотеки. Кожен учасник по-своєму виразив особистісне бачення своєї Батьківщини як європейської держави та її можливе майбутнє у Європейському Союзі, проявив свої творчі здібності та оригінальний підхід до виконання роботи, показав власне ставлення до понять: Україна, Європа, дружба, родина, свобода.



четвер, 19 травня 2016 р.

"Бережи українське - носи вишиванку!"
        Цього року День вишиванки проходить 19 травня. Це – всеукраїнське свято. В цей день користувачі нашої бібліотеки підтримали всеукраїнський флешмоб і прийшли до бібліотеки у різнобарвних вишиванках, де їх гостинно зустрів народознавчий куточок "Із народних джерел", на якому  представлено експонати народної творчості. Це і вишиті сорочки , вишиті старовинні рушники , простирадла та наволочки. Крім того до бібліотеки  завітала мешканка села  народна майстриня Корчевна Людмила  Іванівна, яка принесли до бібліотеки  вишивки, та вироби з бісеру, а в дарунок для бібліотеки вишила портрет Т.Г.Шевченка .У бібліотеці пройшла година народознавства "Мій оберіг - це вишита сорочка", майстриня Людмила  Іванівна розповіла присутнім історію української вишиванки та поділилася секретими  свого вишивання.

 




середа, 11 травня 2016 р.

«Війна в пам’яті, біль у серці»
        Минають роки. Відлітають у вічність. Але є один день, який ніколи не буде стертий із пам’яті нашого народу. Це 9 травня 1945 року – дата, яка проголосила визволення нашої рідної землі від фашистських загарбників і перемогу усього людства над злом війни. 71 рік тому, квітучої весни 1945 року, наш народ переміг у найжорстокішій війні XX століття, подарувавши людству мир, радість, надію на прекрасне життя на нашій планеті. У цей день ми схиляємо голови в глибокій пошані перед живими воїнами-визволителями, воїнами-переможцями, перед солдатськими вдовами і дітьми війни. Схиляємо голови біля пам'ятників і обелісків, встановлених на місцях масових страт патріотів, на братських могилах жертв окупантів, бо навіки в пам'яті народній залишаються ті, хто загинув у священній боротьбі з фашизмом, за честь і свободу Батьківщини.
Пам’ять... Вона нетлінна і вічна.

9 травня в нашому селі  біля Меморіалу Слави відбувся мітинг-реквієм «Війна в пам’яті, біль у серці», присвячений 71 річниці від Дня Перемоги над фашистською Німеччиною. Людей зібралося чимало, щоб віддати  шану всім полеглим захисникам Батьківщини, подякувати присутнім сивочолим ветеранам, яких, на жаль, з кожним роком залишається все менше і менше… Сільський голова Голубенко С. І. член ветеранської організації Чорнобров А.С., депутат Вінницької обл.. ради Крученюк О. В., учасник АТО Валюк С. Ф. та почесний громадянин села Вільчинський В.Т. привітали ветеранів Великої Вітчизняної війни та всіх жителів села зі святом Перемоги. Всіх тих, кого відібрала в нас така далека Друга світова війна та бойові дії в зоні АТО вшанували хвилиною мовчання. До Меморіалу Слави  були покладені квіти, а для всіх присутніх прозвучали патріотичні пісні та декламувалися вірші.
До цієї дати в сільській бібліотеці була підготовлена книжкова викладка «Пам'ять про Вас у нашім серці жива», на якій представлені книги про боротьбу нашого народу проти фашизму.
  
11 травня бібліотекарі Уланівської сільської бібліотеки  підготували годину мужності «У граніті, бронзі, у серцях…»  та  запросили до бібліотеки  автора багатьох книг,журналіста,краєзнавця Козюка Є. І., який презентував присутнім  книгу «Безкрилі птахи».  Євгеній Іванович  коротко і стисло розповів про історію написання цієї книги, про важку,страдницьку долю вдів с. Чеснівки нашого краю,які вижили у відчаї і муках за тоталітарного режиму,про незборимий подвиг української жінки в роки війни.





пʼятниця, 6 травня 2016 р.

„ Материнська любов найсвятіша”
Слово «мама» – особливе слово. Воно народжується разом з нами. Що може бути на світі більш священним за нього! Щасливий той, хто з дитинства пізнав материнську ласку і виріс під дбайливим теплом і світлом материнського погляду.
Травень – місяць, багатий на свята, найпишніша та найпрекрасніша пора весни. І одне з травневих свят хоч й називається просто, але стосується кожного з нас. Це свято – День матері, що відзначається у більшості країн світу, а також в Україні у другу неділю травня.
З цієї нагоди 06 травня наша бібліотека підготувала разом з учнями 4-го класу  годину поезії „ Материнська любов найсвятіша. Захід було проведено з метою вшанувати жінок-матерів, оспівати терпіння, мудрість, доброту, щирість жінки – Берегині роду. Діти вітали своїх матусь поетичними рядками місцевої поетеси Світлани Гаврилової. Для найдорожчих у світі людей лунали найщиріші побажання і найтепліші слова. Також діти прийняли  участь в конкурсі малюнку на асфальті «Моя люба матусю». Діти малювали своїх матусь та квіти для них.